Oto galericilerinin çehresi değişti

 Odayı sıfır noktasından örnek bir konuma taşıdıklarını kaydeden yönetim kurulu başkanı Zafer Dursun, ‘2010 yılında 118 üye ile devir aldığınız odamızı bugün 1600 üye seviyesine çıkardık. İlk yıllarda bir merkezimiz bile yokken Tepecik’teki kira olan yerimize adeta sığındık. Azimle çalıştık, meslek gruplarımızı artırdık ve her gruba layık oldukları hizmeti vererek odayı seçkin bir konuma getirdik. Odamızı resmi ve kurumsal hüviyete ulaştırdık. Bugün de uzun yıllardır hedeflediğimiz,  90 metrekarelik mülkümüz olan merkezi yaklaşık 500 bin lira maliyetle üyelerimize kazandırdık. Bu yolda en büyük destekçimiz her zaman yanımızda gördüğümüz,  Birlik başkanımız Zekeriya Mutlu oldu. Zora düştüğümüzde bize elini uzatan dostumuz, yardımcımız başkanımız Mutlu’ya şükranlarımızı sunuyorum’ dedi.

Merkezi nokta

Yeni merkez ile üyelere daha kaliteli hizmetler vereceklerini belirten Dursun, ‘Yeni yerimiz esnaf sicile ve Esnaf Odaları Birliği ile SGK ve İŞKUR binalarının yanında. Yani hem oda yöneticileri olarak bizler hem de üyelerimiz ilgili kurumların ortasında bulunan hizmet merkezimiz sayesinde işlemlerini yaparken zaman kaybetmeyecekler. Zaman kaybı üyelerimiz için iş ve kazanç kaybı demektir. Bu şekilde daha verimli hizmetler sunacağız’ diye konuştu.

Camiayı kira derdinden kurtardıklarını da hatırlatan Başkan Dursun sözlerini şöyle sürdürdü:  ‘Taşındığımız mülke ödediğimiz kira üyelerimizin aidatlarından ödeniyordu. Bu maliyetten kurtulduk.Ayrıca üyelerimizin İzmir merkezindeki yerimize ulaşımları çok daha kolay olacak.’

Görkemli açılış

Yeni hizmet binasının açılışı da oldukça görkemli oldu. Açılış törenine İESOB Onursal Başkanı Mehmet Ali Susam, İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, İTO Meclis Başkanı Selami Özpoyraz, Madeni Eşya Federasyonu Genel Başkanı Özcan Saraçoğlu, İl Ticaret Müdürü Şahin Ersü, İŞKUR İl Müdürü Kadri Kabak, eski İzmir Milletvekili Necip Kalkan, sektör temsilcileri, Türkiye’nin diğer illerinden gelen sektörel odaların başkanları,  İzmirli oda başkanları ve siyasi partilerin temsilcileri katıldı.

Protokol üyelerinin sırayla katılımcıları selamladığı törende konuşan İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, odanın zor şartlar altında kurulduğunu hatırlattı. Mutlu, ‘Tırnaklarıyla didinerek, sektöre emek veren her kesimle işbirliğine gidilerek kurulan odanın başarı öyküsünün tepesinde Zafer Dursun bulunuyor. Tüketiciye hizmet için her meslek belgelendirilmelidir. Yeni yönetmelikle oto galericileri de kapsama girdi. Belgelendirme çalışmalarını birlikte yapıyoruz. Sektördeki insanlar alınterinin karşılığını alabilmelidirler. Yeni bina konumu itibarıyla belgelendirme çalışmalarımızın verimini de artıracak. Açılıştaki görkem, sektörün İzmir’deki kurumlarının ve esnaf teşkilatının gönül birliğini göstermekte’ dedi.

Emek verenler payını almalı

Otomotiv sektörünün inşaat sektöründen sonra Türkiye’nin ikinci büyük meslek dalını oluşturduğuna dikkat çeken İESOB Onursal Başkanı Mehmet Ali Susam ise, ‘Noterlerde yılda 7 milyon araç alım satım işlemi yapıldığı belirtiliyor. Bugün Türkiye kendi otomobilini üretme noktasına geldi. Üretimden yedekparçaya, ota tamirden alım satıma pazar sadece büyüklere bırakılmamalı. Bu sektöre emek veren herkes pastadan payını almalı. Bu da örgütlenme ve kurumsallaşma ile mümkün olacaktır. O nedenle sıfırdan bugünkü görkemli konumuna yükselen odayı ve çalışmalarını önemsiyorum. Otomotiv İzmir’de de etkili bir sektör. Zor bir dönemden geçiliyor ama sıkıntıları aşmamıza vesile olacak umudu içimizde her zaman yaşatıyoruz’ diye konuştu.

 

Anahtar Kelimeler
Oto Galericileri
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163