Pınar Süt 46, Yaşar Birleşik Pazarlama 36, Pınar Su ve İçecek 35, Pınar Et 34 yaşında
Pınar Süt, Pınar Et, Pınar Su ve İçecek, Yaşar Birleşik Pazarlama’da 5 ila 25 kıdem yılını tamamlayan yönetici ve çalışanların da onurlandırıldığı törenlerde; 5 yılını dolduran 262, 10 yılını dolduran 27, 15 yılını dolduran 48, 20 yılını dolduran 46, 25 yılını dolduran 12 kişi olmak üzere toplam 395 çalışan ve yöneticiye başarı ve onurlandırma sertifikaları takdim edildi. Törenlere, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Gökoğlu,  Yaşar Holding İcra Başkanı Dr. Mehmet Aktaş, Yaşar Holding Gıda İcra Başkan Yardımcısı Levent Dağhan, Yaşar Holding Satınalma Koordinatörü Turgut Sarıoğlu, Yaşar Holding Yatırımlar Koordinatörü Erhan Savcıgil, Pınar Süt Genel Müdürü Gürkan Hekimoğlu, Pınar Et Genel Müdürü Tunç Tuncer, Pınar Su Genel Müdürü Hüseyin Karamehmetoğlu ile Yaşar Topluluğu yöneticileri ve çalışanları katıldı.

Törende yaptığı konuşmada, gıda, içecek, boya sektörlerine odaklandıkları için yatırımları ağırlıklı olarak bu sektörlerde yaptıklarını belirten Yaşar Holding İcra Başkanı Dr. Mehmet Aktaş; “Yaşar Holding’in kuruluşundan beri Türkiye’ye kattığı olağanüstü değeri görmekten çok büyük gurur duyuyoruz. 2019 yılında ekonomimizin özelliklerine uygun stratejiler geliştirerek büyümemizi sürdürdük. 2019 yılında birçok yatırımı gerçekleştirdik, İstanbul Yaşar İş ve Lojistik Merkezi, Çamlı Yem Turgutlu Fabrikası ve son olarak Yaşar Topluluğu’nun ilk yurt dışı gıda yatırımı olan Hadaf Foods fabrikası olmak üzere 3 büyük yatırım yaptık. Önümüzdeki yıl içinde Yaşar Topluluğu olarak yaklaşık %10 civarında büyüme gerçekleştirmeyi planlıyoruz.

Yaşar Topluluğu olarak geleceğe yönelik umudumuz tam. Kendimizi yeni döneme hazırlarken Türkiye’nin büyümesi ile beraber daha iyi bir gelecek olacağına inancımız sonsuz. Yaşar Holding’in geleceği üzerine yoğun bir şekilde çalışmayı sürdürüyoruz. Yaşar Topluluğu’nun önemli değerleri var. En önemlileri öncü olması, yenilikçi olması, markalarının gücü, tüketicilerin kalbinde yarattığı iz ve birde tabiki değer zincirindeki bütün paydaşları ile yarattığı büyük ekonomi.’’diye konuştu.

Gıda sektöründeki ihracatlarını ağırlıklı olarak Körfez coğrafyasına yaptıklarını söyleyen İcra Başkanı Dr. Mehmet Aktaş, “35 yıllık bir tecrübeye sahip olduğumuz bu bölgede, Pınar markasıyla çok güçlü bir satış ve dağıtım gücüne sahibiz. Milyonlarca tüketici ürünlerimizi tanıyor ve keyifle tüketiyor. Gıda alanında ilk olan Hadaf yatırımımız bu anlamda çok olumlu bir yerel üretim yatırımı oldu. Bundan sonraki hedefimiz,  gelecek beş yılda bölgedeki ciromuzu Türkiye’den ihracatla birlikte ikiye katlamak olacaktır.’’ dedi.

Dr. Mehmet Aktaş, “Dünyada müthiş bir dijital devrim var. Dijitalleşme her yerde var ama onun değere dönüşmesi önemli. Topluluk olarak, dijital altyapımızı önemli ölçüde geliştirdik. Bundan sonraki hedefimiz, oluşan büyük veriyi de dikkate alarak, değer zincirinin tüm safhalarında dijitalleşme imkanlarından maksimum ölçüde yararlanmak. Bugün burada konuştuğumuz birikimin arkasındaki en önemli unsurumuz insan kaynağımızdır. Gönülden, kalpten çalışan insan kaynağımızın aklına ve emeğine teşekkür ediyor, Topluluğumuza karşı gösterdikleri sadakat ve aidiyet için şükranlarımı sunuyorum. ’’

 

Coşku ile kutlanan kuruluş yıldönümü törenlerinde sertifika almaya hak kazanan çalışanlara sertifikalarını Yaşar Topluluğu yöneticileri takdim etti.

 

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163