Poyraz’ın ihracat başarısı

Poyraz, ihracatta ilk 10’a girdi

Kurulduğu günden bu yana artan ivmesiyle zeytinyağı sektöründe en önemli markalardan biri olarak birçok kez kalite ödüllerinin sahibi olan Poyraz, sektöründe ihracat yapan 500’e yakın firma arasında sıyrılarak, Türkiye’de 2019-2020 zeytinyağı sezonunda en çok ihracat yapan 8. firma olmayı başardı.

Dünyanın sayılı markası hedefi

Poyraz Zeytinyağları Genel Müdürü Soykan Yanya, 2018 yılının ikinci yarısında Türkiye ekonomisinin girdiği daralma ve Covid-19 pandemisi nedeniyle sarsılan dünya ekonomisine rağmen istikrarlı gelişimlerini sürdürmeyi başardıklarını söyledi. Bu şartlar altında EİB’in açıkladığı 2019 ihracat rakamlarında 500’e yakın zeytinyağı firması arasında ilk 10’a girerek sekizinci olduklarını söyleyen Yanya, “Selami Özpoyraz’ın 2006 yılında temellerini attığı firmamızı dünyanın sayılı zeytinyağı markalarından biri yapma hedefimizden hiç şaşmadık. Selami Özpoyraz’ın liderliğinde adım adım gelişerek yürüdüğümüz bu yolda yapacak daha çok işimiz var, Şimdi hedef ilk 5 arasına girmek” diye konuştu.

 

“Katma değerli ambalajlı ihracat olmalı”

Poyraz Zeytinyağları Dış Ticaret Müdürü Cem Demirci ise bu başarıda tüm çalışanların emeği olduğunu ifade ederek “Çıtayı yükselttik, artık daha çok çalışarak bu toprakların zeytinyağını dünyaya tanıtmaya devam edeceğiz” dedi. Markalaşmanın ve ambalajlı ihracatın önemine vurgu yapan Demirci, “Katma değerli ihracat çok önemli. Bu toprakların değerlerini işlemeden, ham olarak göndermek büyük yanlış. Biz de zeytinyağını dökme olarak değil, şişeleyerek, markalı, katma değerli olarak ihracat ediyoruz. Bu anlamda yaptığımız bu ihracatın ülkemiz bu ve topraklar için çok değerli olduğuna inanıyorum” diye konuştu.

Poyraz Zeytinyağları yakın zamanda Uluslararası Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi (UZZK) bünyesinde düzenlenen IOC-UZZK TÜRKİYE 2020 Naturel Sızma Zeytinyağı Yarışması’nda Poyraz Zeytinyağları, Orta Meyvemsilik kategorisinde de ikinci olmuştu. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×