Seferihisar esnafının yaraları sarılıyor…

İncelemelerden elde ettikleri bilgileri rapor haline getirdiklerini hatırlatan Çelikgil, ‘Zor durumda kalan, işyeri hasara uğrayan, sermayesini kaybeden üyelerimizin yaraları sarmaya çalışıyoruz. Daha ilk günden itibaren hasar tespit çalışmalarını yaptık, üyelerimizin işyerlerini gezerek incelemelerde bulunduk. Üyelerimizin durumunu rapor haline getiriyor, hasar fotoğraflarını ekleyerek üst makamlarımıza ulaştırıyoruz. Mağdurlar için planlanan yardım ve desteklerden Seferihisarlı esnaf ve sanatkarlarımızın azami derecede yararlanmaları için çalışmalarımızı sürdürüyoruz’ dedi.

Seferber olduk

Tsunaminin hemen ertesinde üyelere yardım etmek için seferber olduklarını kaydeden Çelikgil, ‘İlk gün çalışmalarımızda İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanımız Zekeriya Mutlu ile incelemelerde bulunduk. Daha sonra bir ekip hazırlayıp, esnaf sanatkarlarımızın işyerlerine ziyaretlerde bulunduk, hasar gören yerlerin fotoğraflarını çektik, zarar tespitinde bulunduk. Bunları bir rapor haline getirerek başta üst kuruluşumuz İzmir Birliği’ne iletiyoruz. Ayrıca ilçemizi ziyaret eden Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a,  TESK Başkanı Bendevi Palandöken’e, TESKOMB Genel Başkanı Kadir Akgül İle Genel Başkanvekili Selehattin Hünü’ye de üyelerimizin ve ilçemizin durumu hakkında bilgi verdik. Açıklanan desteklerin takipçisi olacak, üyelerimizin mağduriyetlerini bir nebze olsun gidermeye gayret göstereceğiz’ diye konuştu.

Hibe desteği    
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TESKOMB kanalıyla zarar gören esnafa 50 bin liraya kadar hibe desteği verileceğini açıkladığını belirten Başkan Çelikgil, ‘Aynı zamanda Esnaf Kefalet Kooperatifinin başkanlığını da yürütmekteyim. Hem üyelerimizin içinde olduğum hem de kooperatifteki görevim nedeniyle konuya hakimim. Zarar gören arkadaşlarımızın desteklerden en iyi şekilde yararlanmaları için onlara rehberlik edecek, yardımcı olacağız. Üstlendiğimiz görevlerin sorumluluğunun bilinci içinde en iyi şekilde üzerimize düşenleri yerine getireceğiz’ dedi. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×