Taşerona kadro nöbeti dördüncü haftasında: “Sadaka değil kadro istiyoruz!”
 DİSK’e bağlı Devrimci Sağlık-İş Sendikası’nın (Devrimci Sağlık-İş) İstanbul Kadıköy’de “Taşerona kadro” talebiyle başlattığı nöbet dördüncü haftasında (12 Kasım) yeniden İstanbul Kadıköy İskele Meydanı’nda yapıldı.

Dört haftadır nöbetlerini sürdüren taşeron işçiler kadro talepleri yerine getirilene kadar nöbetleri sürdüreceklerini belirtti. Oturma eyleminde açıklama yapan taşeron işçi Ferhat Çetinkaya, insan onuruna yakışır güvenceli çalışma düzenini hep birlikte kendi elleriyle kuracaklarını belirtti.

Çetinkaya, “Artık yeter; sınıfının en mağdur, en fazla ezilen, insan yerine bile konulmayan, her gün ama her gün emeği çalınan, fakat her türlü baskıya rağmen emeği ve onuru için mücadele eden ve kazanan taşeron işçilerin umutlarıyla oynamayın” dedi.


Nöbette konuşan DİSK Genel Sekreteri ve Devrimci Sağlık-İş Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, bu mücadelenin gelecek nesillerin mücadelesi olduğunu da belirterek şunları söyledi.

Koşullar ne olursa olsun taşerona kadro mücadelesini sürdüreceğiz, burada yaptığımız kadro nöbetini sürdüreceğiz. İşçilerin hakları hiç bir zaman gümüş bir tepsiyle sunulmadı işçiler haklarını hep direnerek, mücadele ederek aldılar. Biz de işyerlerimizde, kent meydanlarında mücadele etmeye devam edeceğiz. Her şeyi alıp satabilirsiniz ama insan emeğinin ihalesi olmaz, sadaka değil kadro hakkımızı istiyoruz.


Sendika.Org

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×