Yıldırım'dan kart borçları için flaş sözler
 Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları: 


Genel kredi taksit sınırını 9 aydan 12 aya çıkardık.
Borç bakiyelerinin yeniden yapılandırma imkanı getiriyoruz. Bu ne demektir? Yani ödüyorsunuz, baştan yapmışsınız taksitleri sonra ödeme zorluğu içine girdiniz. Değiştirebiliyorsunuz, yeniden yapılandırma yapıyorsunuz. 

Kredi kartı borcuna  bir defaya mahsus olmak üzere 72 aya kadar yeniden yapılandırma imkanı getiriyoruz. Bu ihtiyaç kredileriyle ilgili bir düzenleme.

Ayrıca tüketici kredilerindeki vade azami 36 aydı, bunu 48 aya çıkarıyoruz.

EV KREDİLERİ

Konut kredilerinde öz kaynak kredi diye iki bölüm vardı. Yani 100 binliraya bir ev alacaksınız 75 binini kredilendiriyordunuz, 25 binini de siz veriyordunuz. Burada 5 puan artırdık. Bankalar 80 bine kadar, yüzde 80’e kadar kredilendirebilecek yüzde 20’sini de alıcı karşılamış olacak.

GIDA ALIŞVERİŞİNDE TAKSİT YOK

Başbakan, market alışverişlerinde kredi kartı ile taksitli alışveriş getirileceği yolunda çıkan haberlere son noktayı koyarak, "Gıda alışverişlerinde taksit imkânı olmayacak" 

FİNANSAL KİRALAMA

Bir başka düzenleme kalkınma bankası, katılım bankaların finansal kiralamaları. Diğer adıyla leasing işlemlerinde kredi teminat oranı uygulamasından istisna getiriyoruz ve yüzde yüzünü kredilendirebilecekler. Diyelim ki finansal kiralama yoluyla bir araç alacaksınız yüzde 100’üne kadar kredilendirme mümkün olacak.

KÖY KORUCULARI İÇİN DAİRE BAŞKANLIĞI KURDUK

Köy korucularına yönelik yapılacak düzenlemelere ilgili de bilgi veren Başbakan Yıldırım, şunları söyledi:

"Köy korucuları malum bugün de Eruh’ta şehit oldu. Jandarma ile polis ile beraber terörle mücadele yapıyorlar. Ancak, talepleri şu, jandarmanın polisin sahibi var. Biz de İçişleri Bakanlığı bünyesinde gözüküyoruz ama sahiplenmiyorlar. Kendimizi bu konuda biraz öksüz yetim hissediyoruz diyorlar. Hakikaten bunu biz de inceledik, öyle bir yasal boşluk var. İçişleri Bakanımız çalışmaları başlattı, sadece köy korucularının konularını takip etmek üzere bir daire başkanlığı kurdu."

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×