Türkiye Yol-İş Sendikası İzmir 1 Nolu Şube Başkanlığı'na Coşkun İz yeniden seçildi

Coşkun İz :'' 696 sayılı KHK'nın önünün açılması sonucu Türkiye genelinde 1 milyon kişi işe başladı.''

 

 

İZMİR - Türkiye Yol -İş Sendikası İzmir 1 Nolu Şube Başkanlığı'na Coşkun İz yeniden seçildi.

           

Kaya Termal Oteli'nde düzenlenen T. Yol-İş Sendikası İzmir 1 Nolu Şube'nin 12. Olağan Genel Kurulu'nun açılışında konuşan Coşkun İz, dünyada iki yıldır süren Covid-19 mücadelesinde kendilerine bağlı bölgede çalışan üç üyelerinin de yaşamını yitirdiğini, sürecin Türkiye ekonomisini de olumsuz etkilendiğini söyledi.
Coşkun İz, şunları kaydetti:

''T. Yol-İş Sendikası, taşeron işçilerin kadroya kavuşması için 11 yıldır mücadele yürütüyor. O günden bu güne gece gündüz demeden çalışıyoruz. Çünkü bu arkadaşlarımız asıl işi yapıyorlar. Kadro onların hakkıydı. 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'ye (KHK) karşı genel merkezin açtığı davaları teker teker kazandık. 696 sayılı KHK'nın önünün açılması sonucu Türkiye genelinde 1 milyon kişi işe başladı. Eğer genel merkezimiz bu davaları açmasaydı, bizim iş kolumuzda Türkiye'de sadece 2 bin işçi kalıyordu. İlk 6347, ikinci etapta 3500 kişi olmak üzere toplamda 9847 arkadaşımız emeğinin karşılığını aldı kadroya geçti. Yapılacak daha çok işimiz var.''

Coşkun İz, Karayolları’nda, Köylere Hizmet Götürme Birlikleri’nde, İl Özel İdareleri’nde ve KİT’lerde çalışan, ancak kapsam dışı bırakılan binlerce taşeron işçisinin kadroya alınması için mücadele etmeye devam edeceklerini vurguladı.
Genel kurula, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) Mali Sekreteri ve T.Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar, TÜRK-İŞ İzmir 3. Bölge Temsilcisi Hayrettin Çakmak ile TÜRK-İŞ'e bağlı sendikaların İzmir şube başkanlarıyla, yöneticileri katıldı.
Konuşmaların ardından yapılan seçimde, T. Yol -İş Sendikası İzmir 1 Nolu Şube Başkanlığı'na Coşkun İz, şube genel sekreterliğine Güven Can, şube mali sekreterliğine Ali Haydar Yeşilyurt, şube teşkilatlandırma sekreterliğine Talih Koçer, şube eğitim sekreterliğine Hüseyin Aran getirildi.

  
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163