Bu Makale
4227 Tekil
Görüntülendi.
EVDEKİ HESAP

EVDEKİ  HESAP

   Sevgili Okuyucular, uzun bir aradan sonra tekrar birlikte olmanın heyecanını yaşıyorum.

Ülkemizde gündem çok hızlı değişmekle birlikte şu günlerde birçok insanın odaklandığı ve Meclis’te devam eden bütçe görüşmeleri var.

12 günlük bir maratonun ardından Türkiye’nin 2021 yılı bütçesi kabul edilmiş olacak.

Bu seneki bütçe görüşmelerini her zamankinden daha ilgi çekici bir durum yaşadık hep birlikte.

Bütçe görüşmelerinin başladığı gün Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, etkisi uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir konuşma yaptı.

60 dakikada 18 yılın sonunda AKP iktidarının ülkemizi getirdiği duruma ilişkin kah rakamlarla kah espriyle kah masaya yumruğunu vurarak etkin ve etkili bir konuşma yaptı.

Toplumun birçok kesimi tarafından beğenilen ve özellikle sosyal medyada çığ gibi büyüyen bu konuşmayı gölgelemek için belirli bir kesim ve medya tarafından Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı öne çıkarılmaya çalışıldı.

En güçlü rakibinden ardı ardına yumrukları yiyen ve ayakta zor duran bir boksör gibi Cumhur İttifakı da yediği lafların veya acı gerçeklerin etkisiyle olsa gerek yere düşerken Millet İttifakı’na “bir çelme takabilir miyim?” derdine düştü.

Henüz ortada seçim yokken Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını öne sürmek Millet İttifakı’nı bölmek amacı taşımaktadır.

     Millet ittifakının yerel seçimlerdeki zaferinden sonra, HDP ve CHP’yi yan yana göstererek bu ortaklığı eritmeye çalışılsa da başarılı olunamadığı için Anayasa değişikliği gibi farklı senaryolar ardı ardına gündeme getirilmeye çalışılmıştır.

Bütün senaryolar, saldırılar boşa çıktıkça Cumhuriyet Halk Partisi ve Millet ittifakı daha da güçlenmiştir.

Zaman zaman hakarete varan bütün saldırılara karşı Sayın Kılıçdaroğlu’nun tavrı nettir.

Her fırsatta Türkiye’nin artık yönetilemediğini ifade ederek, Parlamenter demokrasiyi savunmaktadır. O nedenle aday olup olmayacağını gündeminde ilk sırada değildir. Önemli olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ülkeyi getirdiği noktayı somut verilerle açıklayan, Parlementer sistemi savunan, halkımıza umut aşılayan, işçiye, memura, çiftçiye, sanayiciye çözüm önerileri sunan Millet İttifakı’nın iktidar yürüyüşüdür.

Bazen evdeki hesap çarşıya uymaz ve ne yaparsanız yapın mızrak çuvala sığmaz. İşte tam da öyle bir dönemden geçiyoruz. Birilerinin hesapları bozuldukça öfkeli söylemleri ve gündemi ekonomiden, yoksulluktan uzaklaştırma gayretleri de artıyor.

Öfke, yoksulluk, işsizlik artarken 18 yıllık iktidar günden güne azalıyor, eksiliyor. Millet ittifakının iktidar yürüyüşü ise artan bir heyecanla çığ gibi büyüyor.

         Sevgiyle Kalın... 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×