Bu Makale
2905 Tekil
Görüntülendi.
Fatma Köse bir direniş selamıdır
Fatma Köse'nin  "Hastane Yöneticiliği ve Sendikal hareketlerden" CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığına uzanan yaşantısı, bu yolda verdiği mücadele ve kararlılığı herkese örnek olmalıdır.
Eğer bugün Türkiye'nin ve CHP'nin gündeminde insan hakları ve kadın hakları sorunu varsa, eğer bu sorunlar tartışma gündeminde önemli bir yer tutuyorsa, bunda, hiç kuşkusuz CHP Kadın Kollarının İlçe, İl ve Genel Merkez'de sürdürdüğü çabaların payı büyüktür.
Fatma Köse'nin  CHP kadın hareketindeki yeri ve önemi, küçük ve basit hesaplarla uğraşan dar kafaların dışında herkesin bildiği, bilmesi gereken bir gerçektir.
O bir genç kız olarak Arguvan'da başladığı bu mücadelede tüm kadınların, Cumhuriyet Halk Partililerin ablası olmuş, ablalık değerlerinin yanına insan hakları ve devrimci demokratik değerleri koymayı bilmiş, sahip olduğu mücadeleci kişiliği onu bir kitle önderi, kadın hareketi lideri yapmıştır. 
Fatma Köse Cumhuriyet Halk Partisi kadın örgütünün temel yaşam kaynaklarından birisi olup, güç, moral ve motivasyon kaynağıdır.
Fatma Köse'nin, mücadele birikimi, bilgeliği, onurlu, iradeli duruşu, cesareti, coşkusu, hiçbir engel ve zorluk tanımayan azimli ve kararlı yürüyüşü, dürüst, sade, titiz, mütevazi yaşam anlayışı, Cumhuriyet Halk Partisi'ne olan büyük aşkı CHP kadın hareketi'nin rengini ve kimliğini oluşturmuştur.
Tüm yaşamını demokrasi, barış ve özgürlük mücadelesine adayan Fatma Köse mücadeleyi, durmaksızın çalışmayı, yüksek yaşam coşkusunu bir yaşam felsefesi ve tarzı haline getirmiştir.
Fatma Köse; pes etmenin ve yılgınlığa düşmenin sözünün dahi edilemeyeceği bu kişilik özellikleriyle her zaman ve her koşulda uçurumun başında kanatlanma cesaretini ve gücünü göstermiş, bu duruşuyla her zaman kadın arkadaşlarına da  çok büyük bir güç ve moral kaynağı olmuş, her koşulda farkını ve rengini çok belirgin bir biçimde ortaya koymayı başarmış, iradeli, boyun eğmez dik duruşuyla kadın arkadaşlarına sürekli cesaret aşılamıştır. 
Onun için insan olmanın en temel ilkesi ve ölçüsü her şeyden önce haksızlığa ve zulme karşı direnmektir.
Çünkü direnmek yaşamaktır!
CHP Kadın Kolları onun seçilmesiyle bir ivme kazanmış ve  bu kadar başarılı olmuşsa, bu Fatma Köse'nin tarih boyunca kadına yapılan bütün baskıları kendisinde hissetmesi ve bu duyguyla, ruhla kadın hareketine yaklaşmasından kaynaklanmıştır.
O özgürlüğe koşan bir kadın olarak bütün herkesin verili ezberini bozmuş, herkese yeni bir kapı aralamış, kadın hareketinde yeniden hayat bulan Umuda anlam kazanmıştır.
O Sevginin, bağlılığın ancak emekle sağlanacağını ve bunun eyleme dönüştürmekle anlamlı kılınacağını, yaşamının esası haline getirmiştir. 
Fatma Köse; AKP  faşizmi karşısında Milyonlarca kadını arkasından sürükleyerek mücadele alanlarına taşıyan, binlerce kadını yönlendiren, onları uyandıran, yanlışlıklara, haksızlıklara karşı asla boyun eğmeyen CHP kadın kollarının öncüsü ve önderidir.  
O, başkaldırının, O, ana sıcaklığının, O, halka  bağlılığın simgesidir.
O, susturulmayan bir haykırıştır.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×