Bu Makale
45639 Tekil
Görüntülendi.
Genel Seçime Gitmeden…
banner183

Genel Seçime Gitmeden…

 

Ana muhalefet partisi olarak ülkenin içinde bulunduğu durumdan hoşnut değilseniz, iktidarı değiştirmeyi ve iktidar olmayı arzu ediyorsanız, demokrasi içinde yapılacak olanlar bellidir.

 

En başta parti içinde en geniş anlamıyla demokrasi uygulanarak, önümüzdeki süreçte yapılacak ilçe ve il kongrelerinde halkın sevdiği, güvendiği, halkla sürekli dirsek temasında olan, halkın yönetimlerde görmek istediği insanları ilçe ve il yönetimlerine taşımasına olanak sağlarsınız. Ahbap, eş, dost ilişkilerini en tepeden başlayarak mahalle teşkilatlarına kadar tamamen ortadan kaldırır, seçimsiz hiç bir yolun önünü açmazsınız. Parti tabanının kabul etmediği, halkta karşılığı olmayan, bünyeye uyum sağlamayan/sağlayamayan üst yönetimdeki ayrık otlarını yönetimden uzaklaştırır, yerlerine altı oka ve Cumhuriyet'in kurucu ilkelerine ve Atatürk Devrimlerine gönülden bağlı, halk katında saygınlığı olan değerli halk çocuklarını taşırsınız

 

31 mart 2019 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi ülkenin üretim gücünün ve nüfus yoğunluğunun büyük çoğunluğunu elinde bulunduran büyük illerimizdeki belediye başkanlıklarının çoğunu kazandı. Bu durum fincancı katırlarını ürküttü, uykularını kaçırdı, ne yapacaklarını bilmez halde sağa, sola saldırıyorlar.

 

Bu durumda yapılacak olan şey bellidir. Tüm örgüt ve belediyeler önümüzdeki dönemde yapılacak genel seçimlere kilitlenmeli ve bütün enerjilerini oraya harcamalıdırlar. Eğer bunu yapmazlar/yapamazlar, parti içi iktidar mücadelesiyle zaman geçirirlerse atı alan Üsküdar'ı geçer ve bu işin bir daha geri dönüşü de olmaz!

 

Çevrenize bir bakın, belediye başkanlığı seçimlerinin kazanıldığı il ve ilçe belediye başkanlıkları ve oralarda bulunan parti örgütleri bu durumun farkında olarak ve şu andan başlayarak motivasyonları tam, tüm çalışma ve enerjilerini önümüzde yapılacak genel seçimler için harcıyorlar, stratejilerini ona göre çiziyorlar diyebilir miyiz?

 

İktidara giden yolun yerel yönetimlerde göstereceğiniz başarıyla doğru orantılı ve bire bir örtüştüğünün bilincinde olan ve ona göre hareket eden yönetimlerimiz var mı?

 

İl ve ilçe örgütleri ve belediye başkanlıkları el ele vererek, kişisel istek ve beklentilerden arınmış bir şekilde halkla, emekçilerle, ekonomik sıkıntı içinde bulunan esnaf ve onların örgütleriyle, tarımda üretici kesimlerle, işsiz durumdaki gençlerle, üniversite gençliği ile diyaloglarını geliştirip, omuz omuza bir çalışmanın içindeler diyebilir miyiz?

 

Parti üst yönetimi yerel seçimin kazanıldığı büyük illeri bir laboratuvar titizliği ile irdeleyip, analizini yaparak gelecek seçimde tüm ülkeye taşımanın hazırlıklarını tamamlayarak uygulamaya geçebildiler mi?

 

Tüm ülkede seçim kazanan belediye başkanları genel seçimlerin kazanılabilmesi için omuzlarında çok büyük sorumluluk taşıdıklarının bilincindeler mi? Görevleri başındayken buna göre hareket ediyorlar mı? 

 

Yeni kazanılan, başta İstanbul ve Ankara olmak üzere, Adana, Antalya, Mersin,

belediye başkanlıkları ve diğer yeni belediyelerde parti örgütleriyle ve ittifak ortaklarıyla hızla eş-güdüm sağlanarak geleceğe yönelik yeni çalışma grupları oluşturulup çalışmalara başlandı mı?

Bu yazdıklarım size abartılı, erken gelebilir. Ülkede seçimlerin ne zaman yapılacağı konusunda fikri ve tahmini olan var mı? Bu ekonomik koşullar ve zorluklar içinde seçimlerin yasada belirlenen tarihte olacağının garantisi var mı? Kendilerini görece daha güçlü gördükleri anda bir erken seçim olmayacağını kim garanti edebilir?

Pekala, bundan sonra yapılacak genel seçimlerde kurucu ilkeleri dışlayan partilerin, ittifakların iktidara gelmeleri durumunda ülkenin yarınlarının ne olacağı konusunda fikri olan var mı?

 Yerel seçimlerde sağlanan başarının ve elde edilen sinerjinin yapılacak genel seçimlerde devam ettirilememesi ve iktidar olunamaması sonucunda bu sorumluluğu ve vebali taşıyabilecek bir parti ve lider tanıyor musunuz?

 

Aydınlık, ışıltılı günler dileğiyle, sevgi ve saygıyla kalınız.

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
mehmet altun 3 yıl önce

SEVGİLİ DOSTLAR;

Unutmayın,1989 yılında yapılan yerel seçimlerde SHP büyük başarı göstererek %29 oy almış ve birinci parti olmuştur.Ankara,İstanbul,İzmir dahil 39 ilin belediye başkanlıklarını kazanmıştır.1991 yılı Ekim ayında yapılan genel (TBMM 19.dönem) seçimlerinde ise bu başarının yakınından bile geçememiş ve Dyp birinci,Anap ikinc,Shp ise ancak üçüncü parti olabilimiştir.Chp Genel Başkanı Kılıçdaroğlu sorulan bir soru üzerine "Biz 1989 travmasını bir daha yaşamak istemiyoruz" demiştir.

İşte onun için herkes sözlerimizi doğru anlamalı ve yapılan eleştirilerden gereken sonucu çıkarmalıdır.

Misafir Avatar
Mehmet Altun 3 yıl önce

Unutmayın,1989 yılında yapılan yerel seçimlerde SHP büyük başarı göstererek %29 oy almış ve birinci parti olmuştur.Ankara,İstanbul,İzmir dahil 39 ilin belediye başkanlıklarını kazanmıştır.1991 yılı Ekim ayında yapılan genel (TBMM 19.dönem) seçimlerinde ise bu başarının yakınından bile geçememiş ve Dyp birinci,Anap ikinc,Shp ise ancak üçüncü parti olabilimiştir.Chp Genel Başkanı Kılıçdaroğlu sorulan bir soru üzerine "Biz 1989 travmasını bir daha yaşamak istemiyoruz" demiştir.
Onun için herkes sözlerimizi doğru anlamalı ve yapılan eleştirilerden gereken sonucu çıkarmalıdır.

banner163