Antalya’da ANSAN yürüyüşünde TOMA'lı müdahale
 Aralık’ta ANSAN’a yapılan saldırıya karşı bugün (3 Aralık) sokağa çıkan Antalya halkı, Atatürk Caddesi üzerinden Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne doğru yürüdü. Yürüyüş sırasında sivil polisler, kitle içerisinden gözaltı yapmaya çalıştı. Halk, sivil polislere engel olurken, yakalanan bir sivil polis darp edildi.

Antalya Ajans Muhabiri Semih Ersözler’in haberine göre, polis Atatürk Caddesi üzerinde bulunan bir kafeteryada oturanların üzerine TOMA’yla su sıktı. Polis saldırısı sırasında bir yurttaş gözaltına aldı. Saldırının ardından kitle sloganlarla yürüyüşe devam etti.

Kitleyi belediye binasına yaklaştırmak istemeyen kolluk kuvvetleri bina önüne TOMA ve akreplerle barikat kurdu.antalya-ansan-eylemi-barikat
ANSAN Başkanı Cahit Çakçıl basın açıklamasını okurken, kitle içinden bir heyet belediye önüne siyah çelenk bıraktı.antalya-ansan-eylemi-konusma
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kiracısı olan ANSAN’ın kullandığı çay bahçesi ve sanat galerisinin belediye tarafından boşaltılmasına karşı yürütmeyi durdurma davası açan sanatseverler, 1 Aralık’ta polis saldırmıştı.
Gömülü resim için kalıcı bağlantı
Gelişmeleri aktaracağız…
Sendika.Org

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×