BERKİN ELVAN 15'İNDE BİR FİDAN
 CHP İzmir İl Gençlik Kolları, Karşıyaka İlçe Gençlik Kollarıyla beraber gezi olaylarında hayatını kaybeden Berkin Elvan için eylem gerçekleştirdi. Yağan yağmura rağmen Karşıyaka Çarşı Caddesinde toplanan gençlik kolları temsilcileri Berkin Elvan’ın bulunamayan dosyaları için yerlere sembolik olarak dosyalar yerleştirdi.  Ayrıca gençler ‘15’inde bir fidan Berkin Elvan’ yazılı pankartlar açtı.

 Gömülü resim için kalıcı bağlantı
Eyleme Gençlik Kolları Genel Başkanı İnanç Yıldız, Gençlik Kolları MYK üyesi Nazlı Kıran,  İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Sinan Sarıküse ve Karşıyaka Gençlik Kolları Başkanı Ozan uyan katıldı.

 Gömülü resim için kalıcı bağlantı
Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız konuşmasında,

“14 yaşında ekmek almaya giderken Akp polisinin gaz fişekleriyle hayatını kaybeden Berkin Elvan için buradayız. 1 yılda 4 savcı değişmesine rağmen davada bir arpa boyu yol alınamadı. Bir gecede sümen altı edilen hırsızlık ve yolsuzluk dosyalarına birde cinayet dosyası eklendi. CHP gençliği bir kez daha gösterdi ki tüm baskılara ve engellemelere rağmen durmadan ve yorulmadan hesap sormaya devam etmektedir. Berkin Elvan'ın dosyası bulunana dek, adalet yerini bulana dek bu onurlu mücadele asla ve asla son bulmayacak” ifadelerini kullandı.


 Gömülü resim için kalıcı bağlantı
AKP BİR ANNEYİ EVLATSIZ BIRAKMIŞTIR...

İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Sinan Sarıküse, “Bugün CHP gençliği olarak AKP diktatöryasının bir anneyi evlatsız bırakma zulmune karşı alanlardayiz. Berkin AKP'nin 2015 yılında almayı planladığı ve maliyeti 50 milyon TL'yi bulan, bugüne kadar mevcut olanın 12 katı kadar olan o gaz fişekleriyle öldürüldü. Berkin'in öldürüldüğünü gösteren kamera kayıtları inkar edildikten 10 ay sonra ortaya çıktı ve bütün Türkiye gerçekleri izledi.Fakat suçlular hala AKP koruması altından çıkarılmadı. Türkiye'de çok ağır işleyen adaletin bu dava dosyasında 4 tane savcıyı hızlıca değiştirmesi oldukça manidardır" dedi.

 

YAVUZ BİNGÖL’E GÖNDERME...

Yavuz Bingöl’ün, ‘Tayyip Erdoğan Berkin’in annesini yuhalatarak insani bir şey yapmıştır’ açıklamasına da göndermede bulunan Sarıküse, “Son olarak sözümüz kendisini sanatçı zannedenlere, AKP yalakalığını sanatçılık olarak görenleredir. Sanatçı olmak bütün bunları görüp ve yaşayıp, ‘Unutursak Kalbimiz Kurusun’ diyebilmektir'' ifadelerini kullandı.


EMEĞİNE BOL EYLEDİK, ACIYI BAL EYLEDİK...


Karşıyaka Gençlik Kolları Başkanı Ozan Uyan ise sözlerine,  Hasan Hüseyin Korkmazgil'in 'emeğine bol eyledik, acıyı bal eyledik...' dizeleriyle başladı.


 Uyan ayrıca, “Gezi süreci bu ülkede zalimin zulmüne karşı bir arada durma günüydü. Berkin Elvan da AKP faşizmine karşı bir ve dik duruşumuzun simgesi oldu. Bu topraklar Nazım’ların, Ahmed Arif’lerin toprağı ve vicdanıdır. Biz bu insani vicdanı bir arada tutarak, duruşumuzdan asla vazgeçmeyeceğiz” şeklinde konuştu.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×