Berkin’in ailesinden Yavuz Bingöl’e yanıt

Kendisini hükümete adeta siper eden Yavuz Bingöl’ün, Erdoğan’ın Berkin Elvan’ın annesini yuhalatmasıyla ilgili sözleri büyük tepki uyandırdı. Bingöl’ün, Erdoğan için “Sokaklarda ölmüş annesine küfredildiği zaman ertesi gün o da Berkin Elvan’ın annesini yuhalattı” şeklindeki sözlerine tepki çığ gibi büyüyor.

Peki aşıklık geleneğinden gelen bir annenin oğlu olan ve yıllarca Alevilere ve muhaliflere yakın duran Bingöl’ün bu sözleri Elvan ailesini nasıl etkiledi? Baba Sami Elvan’a sorduk.

Baba Elvan, Bingöl’ün sözlerini eşiyle birlikte Ankara yolunda öğrendiklerini söylüyor. Çocuğunu kaybetmekle kalmayıp, üzerine eşi dönemin Başbakan’ı tarafından yuhalatılan ve hergün yeni bir hukuk skandalıyla boğuşan Elvan’ın sesinde büyük bir bıkkınlık var…“Ne diyeyim, artık ne diyebilirim? Siz olsanız ne dersiniz? Halk diyor zaten diyeceğini…” diyor Sami Elvan…
Gün içinde yazılı bir açıklama yapmayı düşündüklerini söyleyen Sami Elvan, sözlerini şöyle tamamlıyor: Biz Yavuz Bingöl’ü annesinden dolayı tanıdık. Alevi toplumunun ekmeğini yemiş birisinin bu kadar nankörlük etmesi çok acı. Bu kadar vicdansızlık olmaz.”

BİR AÇIKLAMA DA ANNEDEN
Sami Elvan’dan saatler sonra Berkin Elvan Twitter hesabından anne Gülsüm Elvan da bir açıklama yaptı. Anne Elvan şunları yazdı:

Ne hırsızlık, ne arsızlık yaptın da bizi bastırmaya çalışıyorsun? O meydanda olsan sen de yuhalayacak mıydın? Ne ben, ne de ailem bizi yuhalatanın da yuhalayanın da annesini tanımayız, ismini bile bilmeyiz, ağzımızdan asla kötü söylemez, aklımızdan ve kalbimizden asla kötü düşünce geçirmeyiz.

Ancak biz seni dünyaya getiren o güzel kadını tanırız, ellerinden öper, önünde saygıyla eğilir ve olur da bir haddini bilmez ona dil uzatırsa bedenimizi siper ederiz. Sen yine de onurlu ve güzel kadına laf etme şerefsizliğini gösteren bir alçak olursa, çık ve ilk konserinde beni; Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm’ü yuhalat. Gocunmam, yaralanmam, üzülmem. Derim ki Şahsenem bacı anamdır, ona gelen bana gelsin.
Kaynak : ortasayfa.net

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×