Billboard çetelerinden CHP'nin 'yolsuzluk haftası' afişlerine sansür
CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, 17-25 Aralık tarihleri arasında 30 ilde billboardlara afiş asmak istediklerini ama engellemelerle karşılaştıklarını dile getirdi.

CHP MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Tekin, 17-25 Aralık operasyonun sadece Türkiye’de değil, dünyada da tartışıldığını belirterek “Mafya örgütleri bile, her türlü rezaleti yaparlar ama en azından bir etik tarafı var, çocuklarını bu pis işlere bulaştırmazlar. Bir babanın evladından daha kutsal nesi olabilir, kirli işlerinize çocuklarınızı bulaştırıyorsunuz” dedi. Tekin, parti olarak 17-25 Aralık operasyonlarıyla ilgili ilanlar hazırladıklarını ve bunları farklı kentlerde billboardlara asmak istediklerini ancak afişlerin
Reklam firmalarının tutumu nedeniyle ilan edemediklerini aktaran Tekin, şöyle devam etti:  “Fiyatları üçe çarparak vermişler ona da eyvallah ettik. Sonra dün, ‘ayın 17-21 arası bütün billboardlar kapalıymış.‘ Haddinizi, hududunuzu bileceksiniz. Çok açık söylüyorum; ey reklam şirketleri, ey billboard çeteleri! Sakın ha 17-25 Aralık’ı kabul etmezseniz size dar ederim. 40 tane numara çekiyorsunuz. Bu firmaların sahiplerinin kimler olduğunu biliyoruz. CHP örgütleri olarak, başta Gürsel Tekin hepimiz ayaklı billboard olarak dolaşırız. Size 24 saat süre veriyorum.”
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×