Biraraya gelecekler

Gloria Otelleri Sahibi Nuri Özaltın, Serik İlçesi Belek turizm merkezinde Türkiye'nin en büyük, Avrupa'nın en önemli golf sahasını yaptıklarını belirterek, "2250 dönüm arazide, otellerin yanı başında böyle bir dizaynı yakalamak mümkün değil. Avrupa'da 45 delikli golf sahaları var ama otellere 10- 20 kilometre uzakta. Amerika'da 20 binin üzerinde golf sahası var. Her türlü aktivitesi olan bir tesis yaptık ve dünyada da bunun benzeri yok." dedi.

Gloria Arena Spor Kompleksi'nin açılışı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra Başbakan Ahmet Davutoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ı davet ettiklerini, Barsenola futbol takımı ve ünlü sanatçı Shakira için ise görüşmelerinin devam ettiğini vurgulayan Nuri Özaltın, "30 Aralık'ta hizmete girecek tesisimizin Ocak ayı içerisinde Cumhurbaşkanımızın katılımı açılışını yapacağız" diye konuştu.

TAPELERDE İSMİ GEÇİYORDU

Nuri Özaltın'ın ismi, 17 Aralık sonrası internete sızdırılan tapelerde ve Sabah ve atv’nin devri için havuz oluşturma iddialarına ilişkin fezlekede de geçiyordu.

Fezlekede "havuz"un dönemin başbakanı Tayyip Erdoğan’ın emriyle oluşturulduğu iddia edilirken, oğlu Bilal Erdoğan ve damadı Berat Albayrak’ın işi takip ettikleri, paraları Albayrak’ın topladığı, dönemin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın da eşgüdümü yaptığı ileri sürülmüştü.

"MİLYON DEĞİL Mİ"

Havuza para koyan işadamları arasında AKP'ye yakınlığıyla bilinen Nuri Özaltın da geçiyordu. Özaltın'ın 20 milyon verdiği iddia edilmişti.

Nuri Özaltın ile işadamı Fahri Çakar arasında geçtiği iddia edilen ve internete sızdırılan görüşmede, Özaltın'ın "havuz"a toplanan paralarla ilgili bilgi aldığı ve kimin ne kadar ödediğini sorduğu görülmüştü.

Çakar da Limak'ın sahibi işadamı Nihat Özdemir'in 115-125 civarında bir yardım yaptığını  söyleyince şaşkınlığını gizleyemeyen Nuri Özaltın'ın "milyon değil mi" dediği görülüyordu.

Odatv.com


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×