Birleşik Haziran Hareketi, Yatağan İşçileri ile dayanışmaya çağırıyor
 Yatağan İşçileri, Yatağan Termik Santrali’nin şirkete devir işleminin tamamlanması üzerine Termik Santralin önüne gelerek santrali kapattı. Özelleştirmenin işsizlik getirdiğini söyleyen Yatağan İşçileri, santral önünde kurduğu çadırlarda direnişi sürdürüyor.

Birleşik Haziran Hareketi, Yatağan İşçileri’nin haklı direnişine sahip çıkmaya çağırıyor. İlk eylemini yapacak olan Birleşik Haziran Hareketi, Yatağan İşçileri ile dayanışmak için yarın (5 Aralık) saat 19.30’da Taksim’de Tünel’den Galatasaray Lisesi önüne yürümeye çağırıyor.

#YatağaniçinTünele 
Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Yatağan işçisinin haklı ve meşru mücadelesinin yanındayız

Yatağan işçisi özelleştirmeye karşı direniyor. 

Satışı gerçekleşen Yatağan Termik Santrali’nin şirkete devir işleminin tamamlanması üzerine, Yatağan işçileri Santrali kapattı.

İşçiler yakılan ateşlerin, kurulan barikatların ardında direnişe davet ediyor.

Bu mücadele özelleştirmeye, yağmaya-talana, taşeron çalışmaya karşı mücadeledir.

O yüzden meşrudur ve haklıdır.

Yatağan işçisi sendikasıyla birlikte sadece kendi haklarını ilgilendiren değil, bütün toplumu ilgilendiren bir konuda mücadele ediyor.

Topluma ait olan ve stratejik özellik taşıyan Termik Santral içinde olmak üzere enerji üretim ve dağıtım tesislerinin özel şirketlere devrine karşı direniyor.

Onları, bu kahraman, onurlu işçileri yalnız bırakmayacağız.

Birleşik Haziran Hareketi bütün Meclislerini konuyu gündem yapmaya, halkımızı bu direnişin bir parçası haline getirmeye davet ediyor.

Haziran tam da bu günler için vardır, kamuculuğu, emeğin haklarını savunmak, haklının yanında olmak, zorbalara ve düşmanlarımıza karşı birlikte direnebilmek için…

Birleşik Haziran Hareketi

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×