CHP’den Aday Olmayacak gibi. 4 Ay Sonra CHP Genel Başkanıyım

Yerel seçimler öncesi CHP'de hareketli günler yaşanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bazı isimler adaylıklarını açıklarken, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün sessizliği farklı iddiaları gündeme getiriyor. Sarıgül'ün söylediği iddia edilen "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildikten 4 ay sonra CHP'nin başındayım" şeklindeki sözleri gündeme bomba gibi düştü.

"EKİM AYI DEVRİM AYIDIR"

Mustafa Sarıgül geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu bir açıklamada, "Beni batan Güneşler ilgilendirmiyor beni doğan Güneşler ilgilendiriyor. Artık dünü değil de yarını konuşmamız lazım. Sonra Eylül ayı gelecek okullar açılacak. Çocuklarımız okullara başlayacak. Benim yavrum Ömer okula başlayacak. Sonra Ekim ayı, Ekim ayı muazzam bir ay. Biliyorsunuz Ekim ayı devrimlerin olduğu bir aydır. Ekim böyle çıkışların da olduğu bir aydır. Ekim ayı hepimiz için hayırlı olur Uğurlu olur. Güzellikler getirir." ifadelerine yer vermişti. Sarıgül'ün bu sözleri siyaset kulislerinde farklı biçimlerde yorumlanmıştı.

"ADAYLIK SORUSUNA İLGİNÇ YANIT"

Sarıgül CHP'den aday olup olmayacağı yönündeki soruya da, "Şu anda vatandaşlarımız arzu ettiği milletvekilini seçemiyor. Genel merkezlerin göstermiş olduğu milletvekillerini seçiyorlar. Bu da demokrasinin yarım kaldığını gösteriyor. Tam demokrasi için mutlaka tercihli oya geçmesi şarttır. Tercihli oy da yurttaşlar kime oy verecekse oyunu bu yönde kullanıyorlar" sözleriyle yanıt vermişti.

YEREL SEÇİMİN EN ÇOK KONUŞULACAK İSMİ

Son olarak aday mısınız sorusuna 'Halk beni nerede görmek isterse ben orada olurum' diyerek cevap veren Sarıgül, 8 ay kalan yerel seçim sürecinde en fazla konuşulacak isimlerden biri olacağa benziyor.

Sarıgül, kameralar önünde açık açık adaylıktan söz etmese de kamera arkasında yaptığı ziyaretlerde hedefini daha da yüksek tutuyor. Medya kulislerinde Sarıgül'ün muhafazakar bir televizyon kanalına yaptığı ziyaretteki sözleri CHP'yi karıştıracak.

TELEFONUMU GENEL BAŞKAN DİYE KAYDEDİN

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının 'yüzde 100' kendisi olduğunu ileri süren Sarıgül'ün, 'Size verdiğim telefon numarasını Genel Başkan diye kaydedin. Yerel seçimlerden sonra 4 ay içinde CHP'nin başına geçiyorum.' dediği öne sürüldü.

AMERİKA DA BENİ DESTEKLİYOR

Ayrıca Mustafa Sarıgül, Amerika Birleşik Devletleri'nin saygın üniversitelerinden Harvard Üniversitesi'ndeki"Küresel Demokrasi" konulu konferansına da atıfta bulunarak, Amerika'nın da kendisini desteklediğini iddia etti.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×