Davutoğlu Eskişehir'de Protesto Edildi
Başbakan Davutoğlu Eskişehir 5. Olağan İl Kongresi’ne katılmak üzere Eskişehir’e geldi. Emek ve Demokrasi Güçleri ise bu duruma sessiz kalmayarak Kanatlı AVM önünde bir araya gelerek Davutoğlu’nu protesto etti. 
Gömülü resim için kalıcı bağlantı

AKP Hükümeti yeni “ İç Güvenlik” yasayıla devletin kolluk kuvvetlerine keyfi aramaların, tutuklamaların ve faşist saldırıların aleni bir şekilde önünü açmaktadır. Tüm bu gerici yasa ve uygulamaları saray sultanlarını ve onun emirlerine amade olan AKP ve Başbakan Davutoğlu’nu kurtarmaya yetmeyecektir. Zira halkın meşru mücadelesi faşizmin kalelerini tutanların, saraylarında oturanları yerinden etmesini bilecektir.
Gömülü resim için kalıcı bağlantı

İşçilerin ve emekçilerin kanını emerek sömüren egemen sınıfların temsilcisi AKP Hükümeti. Soma’da, Torunlar’da, Ermenek’te işçi ve emekçileri katletmeye devam etmektedir.
Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Taaşeronlaştırmalar ile işçi-emekçi güvenliği maliyetten sayılarak can güvenlikleri hiçe sayarken kendilerine emekçilerin alınteriyle saraylar dikmektedirler. Bilmelidirler ki o saraylar saltanatlar emekçilerin nasırlı elleriyle yerle bir edilecektir.

AKP iktidarı hayatın her alanında olduğu gibi hapishanelerde de azgın politikalarını uygulamaktadır. Son zamanlarda, politik tutsaklarakargo, devrimci yayınlar ve televizyon izleme yasakları getirerek politik tutsaklara ve ülke devrimci hareketlere göz dağı vermek istemektedir.

Halkımız tüm gerçekleri çıplaklığıyla bilmektedir. AKP Hükümetinin bu topraklar için kan, gözyaşı, baskı, ölüm, katliamlar getirmekten başka hiçbir şey ifade etmediği gün gibi ortadadır. Duyarlı tüm Eskişehir halkını AKP faşizmine karşı halkın meşru ve demokratik mücadelesi için alanlara çağırıyoruz” şeklinde basın açıklamasında bulunulduktan sonra katılımcıların söz almasıyla da eyleme son verildi.

Protesto sırasında ilginç bir olay da yaşandı. Eylemciler yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayı resmini yere koyup, üzerine mama ve su koydu. Eylemin sürdüğü sırada çevreden geçen bir sokak köpeği resmin üstündeki mamayı görüp yedi, suyu içti. Karnını doyuran sokak köpeği daha sonra resmin üzerine yatarak bir süre dinlendi. Sokak köpeğinin bu durumu çevredekilerin dikkatini çekti.
'ÖLEN EMEKÇİLERİN KANIYLA YAPTIĞINIZ SARAYLARI...'

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×