Erdoğan, Osmanlı torununu tehdit etmiş

Katıldığı bir televizyon programında konuşan Abdulhamit Han’ın torunu Adile Osmanoğlu, Gezi eylemlerine gittiği için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakın bir ismin kendisini tehdit ettiğini söyledi.

“BU KİŞİ BÜYÜK İHTİMALLE TAYYİP ERDOĞAN’A ÇOK YAKIN”

Bugün TV’de Erkam Tufanla Analiz programına konuk olan Abdüllhamit’in torunu Adile Osmanoğlu, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Gezi Eylemleri esnasında Taksim’e giden ve kendisini ‘Çapulcu Prenses’ olarak tarif eden Adile Osmanoğlu, 'Tayyip Erdoğan’a yakın bir isim beni tehdit etti’ dedi.

Adile Osmanoğlu, "Bu kişi büyük ihtimalle Tayyip Erdoğan’a çok yakın yani o konulara fazla girmeyin, bu konular sizin bildiğinizden çok daha derin dedi . Tamam dedim, bilmiyorum, ben zaten o niyetle de gitmedim. Hatta ben kendimden de meraktan gittim, ama birden bire benim kafamda bazı şeyler değişti, şöyle değişti, güvendiğim ve çok saydığım Sn. Erdoğan Bey’e o dönemlerde birden bire bir şey oldum, yani rahatsız oldum, yani ben bir demokratik ülkede yaşıyorsam istersem çapulcu  olarak oraya giderim veyahut Adile Nami Osmanoğlu aslında , giderim, bakarım, incelerim.Telefondaki kişiye mesajınızı gayet iyi aldım dedim, eğer bana bir şey olursa dedim ki gülerek artık siz de beni hapishanede ziyaret edersiniz, yani ne diyeyim."

‘HÜKÜMET İÇİN OSMANLININ ÖLÜSÜ MAKBUL’

Programı yapan Erkan Tufan’ın soruları üzerine çarpıcı açıklamalarına devam eden Adile Osmanoğlu, hükümet için Osmanoğlu ailesinin ölüsünün makbul olduğunu belirtti.

Programın o bölümü şöyle:

“Erkam Tufan: Peki tanıştınız mı Erdoğanla?

Evet tanıştım, hatta bir tane tablo hediye ettim,

Erkam Tufan : Nerede?

Sultan Abdülhamit’in bir resmini yapmıştım.

Erkam Tufan : Yani katıldığınız AKP mitinginde mi?

Evet, götürdüm, iki defa gittim mitinge, bir tanesinde bir tablo hediye ettim,

Ondan sonra ben dedim ki o halde yani bir sevinir, bir teşekkür yani ne bileyim ben bir şey, ondan sonra bunu neden, yani herkes benim yerimde olsaydı, yakınlaşma ve dostluğu üzerinde gitmek ister, gayet normal, sözde Osmanoğulları sayıyorum, seviyorum, ama bir bakıyorum ki aslında hiç de öyle değil,

Erkam Tufan : Nasıl değil?

Yok, değil.

Erkam Tufan: İşte babanızın cenazesine gelmiş

Zaten ben bir şey dikkatimi çekti, Erkam Bey. Mesela bizim ailenin ne zaman birisi ölüyor. Valla, ölüleri makbul, belki de ben öldüğüm zaman Türkiye’de o zaman belki arkamdan düşünecek.”

“OSMANLICANIN ZORAKİ OLMASINA TARAFTAR DEĞİLİM”

“Osmanlıcanın zoraki olmasına taraftar değilim” diyen Osmanoğlu, “benim için mezar taşından daha önemli şeyler var’ dedi.

Osmanoğlu konuşmasının devamında şöyle dedi:

"Avrupa’da Fransızca yanında Latince belli bir zamanda öğreniliyor. Mesela bazı konularda biliyorsunuz hukuk için, bazı konularda için Latince dersi ihtiyacı var. Mesela doktora içinde aynı şekilde. Onun için mesela bu lisanları bir şekilde ek olarak yardımcı olarak verilebilir. Yani buna seçmeli derler. Ama benim fikrim zoraki olmasına taraftar değilim . Bugün benim çocuğumu zorlan veya zoraki bu dersi yani afedersiniz 12 yaşına kadar ve ondan sonraki hayatınız içerisinde o mesleki hayatınız içinde bunu kullanabilirsiniz diye düşünüyorum. Ama -ha mezar taşı demişti de-sadece mezar taşı yani benim için mezar taşından daha önemli şeyler var. Yani o da önemli ama arşivlere girebilmek için tarihin biraz belki eksik noktalarını incelemek için fakat bunu önce yapabilmek için alt yapı lazım.

Yani herkes bir şeyler söylüyor, bu Osmanlı Tarihini bir şekilde sahiplenmek istiyor. Ve değiştirmek istiyor.

Yani benimle beraber isen her şey iyi, ama benimle beraber değilsen dikkatli olman gerektiğini. Peki bu böyle bir şey ise o zaman buna demokrasi demek biraz zordur."

Odatv.com

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×