Erdoğan'ı eleştiren AKP’li eski vekile gözaltı, meydan dayağı
 Sosyal paylaşım ağlarından Twitter’dan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın malvarlığını ve konuşmalarında tarafsızlığını yitirmesini eleştiren AKP Elazığ eski Milletvekili Feyzi Başaran gözaltına alındı. Başaran’ın ardından AKP’lilerin saldırısına uğradığı ve dövüldüğü bildirildi.

AKP'lilerden AKP'li eski vekile saldırı

Başaran, Erdoğan’ın “Gemicik” dediği, büyük oğlu Ahmet Burak Erdoğan’a ait Malta bayraklı gemiyi “laf olur” diye sattırdığına ilişkin haber üzerine Twitter’daki hesabından şu eleştirileri getirdi:

 "Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak uğrunda ölen varsa vatandır, diyordu. Malta bayrağıymış. İşin gerçeğini biliyorsun. Dünya da fakir bir ailenin nasıl zenginleştiğini görüyor. Bu ne mal varlığı? 1 evin bile yok.”
AKP'lilerden AKP'li eski vekile saldırı

“BU ADAM AKILLANMAZ, İSTİFA EDER”
Erdoğan’ın önceki gün yaptığı konuşmada Gezi protestocularına ve muhaliflere sert sözlerle saldırmasını da eleştiren İşbaşaran, şunları yazdı: “Bağırarak, çağırarak, korkutarak #Gezi'ciler nerde.O nerde? Bu nerde? Deme. Herkes yerli yerinde. Sadece sen korkuyorsun.Yolun sonu belli. 

“BU REJİM DEĞİŞİKLİĞİ”
“Bir Cumhurbaşkanı'na ‘Alçakça’ söylem yakışmaz.‘Taçlanan baş akıllanır’ diye bir ata sözü var. Bunun akıllanacağı yok. Bu adam Cumhurbaşkanlığı yapamaz! Israr ederse, hem kendisi hem de ülke kaybeder. 6 ay sonra istifa etmek zorunda kalacak.

“Erdoğan şöyle bir şey yapıyor; Cumhurbaşkanı olarak muhalefet partilerine saldırıyor. O zaman Başbakan Davutoğlu yok olmuş oluyor. Bir ülkenin Cumhurbaşkanı muhalefet partilerini muhatap alıyorsa, o Cumhurbaşkanı değil. Ülkede Başbakan yok demektir. Bu rejim değişikliği.”

VE GÖZALTI...

Başaran, ardından da “Hodri meydan... Hiç korkmam, çünkü hırsız değilim. Seni tüm dünyaya rezil edeceğim. Londra'dan geldim. Saat bu saat. Tayyip'in polisleri otelde kaldığım odayı bastı, giyinip gidiyorum. Senden Korkan senden alçak olsun” diye gözaltına alındığını duyurdu.

Başaran, Twitter’dan Erdoğan’a “Diktatör, biz 12 Eylül'den geliyoruz. Geç bu sabah otelden almaları. Seni sarayından alacağız” diye meydan okurken, Taraf’tan Aysun Yazıcı’nın haberine göre; İşbaşaran, Beyoğlu’nda bir avukatla kavga etmesi gerekçesiyle ancak iki tarafın da birbirlerinden şikayetçi olmamalarına karşın gözaltına alınarak, Taksim Polis Merkezine götürüldü. 

Poliste ifadesi alınan İstanbul Adliyesi’ne sevkedilirken, adliye kapısında bekleyen AKP’liler İşbaşaran’a tweet’lerinden dolayı saldırarak, meydan dayağı attı. Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×