Genç Bakış'ta büyük kavga! Abbas Güçlü programı bitirdi!
Antalya Akdeniz Üniversitesi'nde çekilen programda, Tamince üniversiteli gençlerin sorularını cevapladı. Ancak programın ilerleyen anlarında Diyarbakırlı bir öğrencinin sorusu üzerine salon karışında Abbas Güçlü programı bitirmek zoruında kaldı.

Diyarbakırlı öğrenci, "Akşamdan beri kariyerden bahsediliyor. Evet kariyer ama ben Diyarbakırlıyım. Diyarbakır'da hala sokaklarda çocuklar öldürülüyor. Hala Uğur Kaymaz'lar, Ceylan Önkol'lar öldürülüyor. Hala üniversitelerde Şerzan Kurt'lar, Aydın Erdem'ler, Murat İzol'lar katlediliyor. Bu şartlarda biz ne kadar kariyer yapabiliriz. 

Burada şehit kanlarından bahsediliyor. Artık kan yarıştırmayalım. Yeterince kan akıtıldı.

(Fettah Tamince'ye hitaben) Siz liberal olduğunuz için milyarder olduğunuzu söylüyorsunuz. Bu ülkede Kürt işadamları sadece Kürt oldukları için öldürüldüler. Bunların listeleri de vardır." şeklinde konuşunca salonda yuhlamalar ve protestolar arttı. 

Gerilimin artması ve salondaki öğrencilerin bir anda hareketlenmesi üzerine Abbbas Güçlü öğrencileri yerlerine oturmaya davet etti. Ancak salon daha da gerilince Abbas Güçlü "Arkadaşları sakinleştirmek için programı kapatmak zorundayız" dedi ve programın yayınına son verildi.

Yayının kesilmesinin ardından tansiyonun uzun bir süre daha devam ettiği, polisin ve özel güvenlik görevlilerinin müdahalesi ile olayların büyümesinin engellendiği öğrenildi.

ABBAS GÜÇLÜ'DEN AÇIKLAMA

Programın yarıda kesilmesinin ardından Genç Bakış'ın twitter adresinden yapılan açıklamada "Salon çok dolu olduğu için güvenlik tedbiri olarak yayına ara vermek durumunda kaldık. Hiçbir öğrenci arkadaşımız için sıkıntılı bir durum olmamıştır" denildi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×