Halk 'halkın sarayı'na giremedi
KaçAk Saray'a girmek isteyen vatandaşlara polis engel oldu.

Vatandaşların vergileriyle yapılan KaçAk Saray, vatandaşlara kapalı. İnşası için tam 5 milyar Türk lirası (Eski parayla 5 katrilyon) harcanan KaçAk Saray'a girmek isteyen vatandaşlara polis engel oldu.
Gençler KaçAk Saray'a konuk olamadı

Sarayın inşaası için harcanan parayı eleştiren muhalefete "Saray Erdoğan için değil vatandaş için yapıldı" diyen AKP'nin mumu yatsıya kadar bile yanmadı.

Aralarında CHP'li gençlerin de bulunduğu bir grup vatandaş, KaçAk Saray'ı ziyaret etmek istedi.

3 otobüsle yola çıkan vatandaşların, bir otobüsü polis tarafından durduruldu, polis, KaçAk Saray'ı gezmek isteyenleri gözaltına almaya çalıştı.

Diğer iki otobüs Atatürk Orman Çiftliği önündeki KaçAk Saray'ın önüne geldi.

Polis, gençlere neden geldiğini sorunca, "Sarayın vatandaşa açılacağı, saraya turlar yapılacağı açıklandı, biz de sarayı merak edip geldik" yanıtını aldı. Gençler, "Sarayda bir koltuk 25 bin euroymuş, merdivenler için 130 bin Euro harcanmış, İtalya'dan ağaç getirilmiş, biz sarayı merak ediyoruz, görmek istiyoruz" dedi. Ancak polis, saraya girişin yasak olduğunu söyleyip, gruba engel oldu.

Cumhurbaşkanlığı korumaları, "Siz burada duramazsınız, gezemezsiniz, burası müze değil hiçbir şekilde içeri giremezsiniz" sözleri üzerine kısa süreli gerginlik yaşandı. Polis, "Biz burada 24 saat görevliyiz bizi bile içeri almıyorlar" dedi. 
Gençler KaçAk Saray'a konuk olamadı

HIRSIZLIK MÜZESİ

Tartışma üzerine, KaçAk Saray'ı gezmek isteyen vatandaşlardan CHP Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı Umut Erarslan, "Bu 'saray' adı verilen hırsızlık-yolsuzluk müzesi, hükümetin sürekli yaptığı zamların altında canı çıkan halkımızın vergileriyle, alın teriyle inşa edildi. Bu ucube; ayakkabı kutularını dolduranların cebinden değil, yırtık ayakkabılarıyla gezen bizlerin emeği ile yapıldı.

21. yüzyılın en büyük yolsuzluğun organizatörleri tarafından hırsızlıkla, kanla, kinle nefretle inşa edildi, bu saray. Mahkeme kararı, hak hukuk tanımadan yapılan bu sarayda onlarca aşçı çalışırken; milyonlarca açlıktan ölen vatandaşını düşünmeyen Cumhurbaşkanı istemiyoruz. Açlığını günde birkaç hurma ile bastıran Peygamber efendimizden öğrendik biz, gösterişsiz yaşamayı. Ancak aynı özveriyi kul hakkı yiyenlerden beklemediğimiz için, bu saltanatı yıkmanın bize düştüğünü biliyoruz. Her an her nefeste ensesinde olacağız bu yolsuzluk imparatorluğunun" dedi.

Vatandaşlar, saraya alınmamaları üzerine KaçAk Saray kapısından ayrıldı.
Gençler KaçAk Saray'a konuk olamadı
Kaynak : gercekgundem.com

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×