İşte Berkin Elvan’ın vurulma anı, Gülsüm Elvan, o görüntüleri izlemeye dayanamadı! Senin oğlun da böyle vurulsun
CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan ve babası Sami Elvan ile birlikte TBMM’de basın toplantısı düzenledi.

Aygün basın toplantısının başında, “2 dakikalık bir video var. Berkin’i korkakça vuran ve isimlerini İstanbul’daki savcıya bildirmeye de korkan 4 polisin görüntülerini izleyeceksiniz. 14 yaşında bir çocuğun nasıl planlanarak ve sinsice katledildiğini videoda göreceksiniz” dedi.

SİNİR KRİZİ GEÇİREN ANNE ELVAN SALONDAN ÇIKMAK ZORUNDA KALDI
Görüntüleri ilk defa izleyen anne Gülsüm Elvan gözyaşlarına boğuldu. Gülsüm Elvan, “Tayyip Erdoğan senin oğlunda böyle vurulsun, senin oğlunun sonu da böyle olsun” dedi.

Göz yaşlarına boğulan anne Gülsüm Elvan, adeta sinir krizi geçirdi. Görüntüleri izleyen anne Gülsüm Elvan, koluna girenlerin yardımıyla basın toplantı salonundan çıktı.
Gömülü resim için kalıcı bağlantı

TBMM BAŞKANI CEMİL ÇİÇEK, ELVAN AİLESİYLE GÖRÜŞTÜ
CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, “Bu görüntüler dosyaya sunulalı aylar oldu ve iki dakikalık görüntüler çok uzun mücadeleler sonucu bulunarak İstanbul’daki savcılıktaki dosyaya girdi. İstanbul Emniyeti bu görüntülerde yer alan kişilerin yüzleri, fiziki halleri çok açık olduğu halde bu 4 polisin ismini aylardır Cumhuriyet savcısına bildirmedi. O nedenle bu dosya tıkanmış durumda” dedi.

Berkin’in anne babasının dün TBMM Başkanı  Cemil Çiçek ile bu yüzden görüştüklerini ifade eden Aygün, “Cemil Çiçek ilgileneceğini söyledi. Bu polislerin bir an evvel mahkemeye isimlerinin verilmesi ve bir kamu davası açılması lazım. Aksi halde Yavuz Bingöllerin kendi kişisel reklamlarını yaptığı, başkalarının 14 yaşındaki bir çocuğun ölü bedeni üzerinden siyaset yaptığı utanılacak günleri görmeye devam ederiz. Kamu davası bir an evvel başlasın ve bu cinayetin failleri cezalandırılsın diyoruz.”-

BERKİN’İN AİLESİ YAVUZ BİNGÖL HAKKINDA 5 KURUŞLUK DAVA AÇACAK
Baba Sami Elvan da, “Eşim ilk defa izledi bu görüntüleri, ben daha önce izlemiştim. Çünkü izletmiyorduk eşime  ama burada mecbur kaldık, yine izletmek istemiyorduk ama maalesef çok duygusal anlar yaşadı, anne yüreği dayanamıyor. Bu anneyi de Türkiye’nin dönemin Başbakanı şimdinin Cumhurbaşkanı ve arkasındaki yandaşları her gün siyaset alanlarında konu yapıyorlar. Bizim çocuğumuz üzerinden kimse bu şekilde prim yapmasın. Buna müsaade etmeyeceğiz. Bu kişi hakkında da en son kişi hakkında da 5 kuruşluk dava açacağız, niçin Berkin hakkında bu şekilde yorum yapmış, niçin Berkin’in annesini  yuhalayan kişiyi böyle onure etmiş, onun için ona da 5 kuruşluk maddi ve manevi tazminat davası açacağız” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×