KCK’den flaş Kobani açıklaması
HDP heyetinin İmralı’da Abdullah Öcalan ile görüştüğü gün IŞİD’in Türkiye sınırından saldırıya geçtiği haberleri geldi. Kobani’ye yönelik saldırıya ilişkin KCK açıklama yaptı. Açıklamada “halkımız her yerde ayağa kalkmalı ve serhıldan geliştirmelidir” ifadeleri dikkat çekti.

KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada “IŞİD’in AKP devletinin desteği ile Rojava devrimini boğmak ve Kobanê’yi işgal etmek için bundan yaklaşık iki buçuk ay önce kapsamlı saldırılar başlattığını” belirtildi.

Fırat Haber Ajansı’nın yer verdiği KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı açıklaması şöyle:

“Bu hain planı boşa çıkarmıştır. IŞİD faşistleri, en ölümcül darbeyi Kobanê’de almış, iradesi kırılmıştır. Ancak Türk devletin desteğiyle halen direnmeye çalışmakta ve kirli planlarını gerçekleştirmek istemektedir.

Son günlerde Kobanê’de en şiddetli çatışmalar son 24 saat içinde yaşanmıştır. IŞİD faşistleri, AKP’nin desteğiyle Pirsus sınırından patlayıcı yüklü iki araçla Kobanê’ye geçiş yapıştır. Yine intihar saldırısı yapmak isteyen iki IŞİD faşisti Türkiye tarafından Kobanê’ye geçmiştir. Son 24 saat içerisindeki şiddetli çatışmalar, IŞİD faşistlerinin Türkiye üzerinden Kobanê’ye saldırma girişimleri nedeniyle yaşanmıştır. Bu çatışmalarda IŞİD faşistlerinin iradesi kırılmış, IŞİD faşistleri geri püskürtülmüş ve büyük kayıplar verdirtilmiştir.

AKP devleti baştan beri Kobanê’ye ve Kürt halkına düşmanlığını IŞİD faşistlerini destekleyerek sürdürmüştür. Her ne kadar IŞİD faşistlerine yaptığı her türlü yardımları inkar etse de, bunun gerçek olduğu her gün ortaya çıkan yeni görüntülerle tescillenmektedir.

Başta Kuzey Kürdistan halkımız olmak üzere, yurtsever, devrimci ve duyarlı tüm güçleri ve dostlarımızı AKP devletinin Kürt halkına düşmanlığını Kobanê’de ısrarla IŞİD faşistlerini desteklemesine karşı mücadeleyi yükseltmeye ve Kobanê direnişin yanında olmaya çağırıyoruz. AKP devleti, IŞİD’e desteğini sürdürdükçe, halkımız her yerde ayağa kalkmalı ve serhıldan geliştirmelidir.”

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×