Kırmızılı Kadın: O polisin elinde silah olsaydı Ethem gibi beni de öldürürlerdi
'Kırmızılı Kadın' Ceyda Sungur: O polis, elinde silah olsaydı beni Ethem Sarısülük gibi öldürebilirdi

Gezi direnişinin sembollerinden olan ve kamuoyunda “Kırmızılı Kadın” olarak bilinen Ceyda Sungur, kendisine biber gazı ile saldıran polis Fatih Zengin için, "Elinde silah olsaydı Ethem Sarısülük'ü öldüren polis gibi beni öldüren polis olabilirdi" dedi.

T24'ten Michelle Demishevich‘in haberine göre, İstanbul 73. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen 'Kırmızılı Kadın' davasının ikinci duruşması bugün Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'nda görüldü. Duruşmaya 'Kırmızılı kadın' Ceyda Sungur ve avukatı İlkay Bahçetepe ile sanık polis memuru Fatih Zengin ve avukatı Funda Sadıkahmet Alp katıldı.

'AMİRLER NE DEDİYSE ONU YAPTIK'
Sanık Fatih Zengin, Sungur'a saldırısının gerekçesini yoğun çalışma saatlerine ve yöneticilerin yetersiz olmasına bağladı. Kimseye bilerek ve hedef alarak gaz sıkmadığını belirten Zengin, polis amirlerinin verdiği emirleri uyguladıklarını belirtti.

Zengin, hakkında soruşturma açılmasının ardından dava dosyasına eklenen görüntülerdeki kişinin kendisi olduğunu anlamakta uzun süre zorluk çektiğini de ifade etti.

POLİS 'SINIRI' AŞTI!
Kırmızılı Kadın Ceyda Sungur ise ifadesinde "Fatih Zengin'in elinde silah olsaydı Ethem Sarısülük'ü öldüren polis gibi beni öldüren polis olabilirdi" dedi.

Savunma avukatı İlkay Bahçetepe ise sanık Fatih Zengin'in zor kullanma sınırını aştığını düşündüklerini söyledi. Avukat Bahçetepe, "Polisin şiddet kullanması asli görevi değildir eylemler sırasında göstericilerin güvenliğini sağlamaktır görevi. Bu nedenle sanık savunmasını kabul etmiyoruz" dedi.

DURUŞMA 10 MART 2015'E ERTELENDİ

Hakim Muzaffer İren, sanığın savunmasında belirttiği Ramazan Emekli, Zeki Bayrak ve Mesut Karabıyık adlı emniyet yetkililerinin tanık olarak dinlenmesine ve olay öncesindeki görüntülerin incelenerek ayrıntılı bilirkişi raporu düzenlenmesine hükmetti.

Duruşma 10 Mart 2015 tarihine ertelendi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×