Önce linç girişimi, sonra tutuklama
 Adliyeye sev edilen İşbaşaran Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaretten mahkeme tarafından tutuklandı.

İşbaşaran adliyeye sevk edilirken AKP’li bir grubun saldırısına uğradı. Saldırganlar İşbaşaran’ın Beyoğlu Polis Merkezi çıkışında bindirildiği otomobile yumurta attı. Bu sırada izdiham da yaşandı.

TEKMELİ SALDIRI
Feyzi İşbaşaran adliye girişinde de 2 kişinin saldırısına uğradı. Tekmeli yumruklu saldırıya uğrayan İşbaşaran’ı polisler ve özel güvenlik görevlileri korumaya çalıştı. 2 saldırgan gözaltına alındı.

“HAKARET GÖZALTISI”
AKP eski milletvekili Feyzi İşbaşaran, Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla yapılan şikayetler üzerine Beyoğlu Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından Beyoğlu’nda kaldığı otelde gözaltına alındı.

ODAMI POLİSLER BASTI
İşbaşaran sabah 06.30 sıralarında twitter hesabından paylaştığı mesajında “Londra’dan geldim. Saat bu saat. Tayyip’in polisleri odayı bastı. Giyinip gidiyorum.” şeklinde paylaşımda bulundu.
İşbaşaran'ın, mahkemedeki ifadesinde, "Siyasetçi olduğum için, zaman zaman ülke meseleleriyle ilgili yorumlar yaparım. Siyasetçileri de eleştiririm. Zaman zaman Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı bazı konulardaki politikalarına karşı eleştirilerim de olmuştur. Ancak herhangi bir hakaret ve tehditte bulunmadım. Savcılıktaki ifademde de belirttiğim üzere, yurtdışından dönerken otelden alındım. Sabahın 05:30-06:00 civarında polis beni aldı" dediği öğrenildi.

"KASTETTİĞİM ADNAN OKTAR'IN SARAYI OLDUĞU HALDE, SANKİ CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYI OLARAK YANSITMIŞLARDIR"
Polisin kendisine hakkında yakalama emri bulunduğunu, şikayetçinin de Adnan Oktar olduğunu söylediğini ifade eden İşbaşaran'ın, "Ben de savcılıktan veya mahkemeden herhangi bir tebligat veya SMS gelmediğini söyledim. Bunun üzerine ben de 07:15'e kadar Twitter'dan 3-4 adet mesaj yazdım. Bunlar da Adnan Oktar isimli şahsa yönelik mesajlardır. Adnan Oktar isimli şahıs ve müritleri de benim twitlerimi kes-kopyala-yapıştır şeklinde sosyal medyada yazıp, bana ait olmayan mesajlar yazarak ortalığı karıştırmışlardır. Benim mesajlarımda kastettiğim Adnan Oktar'ın sarayı olduğu halde, sanki Cumhurbaşkanlığı Sarayı olarak yansıtmışlardır. Ben onu kastetmiş olsaydım AK Saray olarak açıkça yazardım" dediği öğrenildi.

"BİRDEN TEKME-TOKAT BENİ DARP ETTİ"
İşbaşaran'ın, ifadesinde, "Zira bu şekilde birçok yazım da mevcuttur. Polis merkezindeyken bir şahıs geldi. Sivil polislerden biri zannettim. Kim olduğunu sorduğumda, yalnız kaldığımızda bana anlatacağını söyleyerek polis memurlarının çıkışını beklediğini söyledi. Polisler odadan ayrıldığında, bu şahıs avukat İsmail Barbaros Aslan (Sedat Peker’in avukatı) isimli şahıs olduğunu kendisi bana söyledi. Daha sonra kendisi MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin'in kendisini görevlendirdiğini söyledi. Ben de kendisine Şefkat Çetin'i ismen bildiğimi, ancak kendisiyle bir tanışıklığım ve samimiyetim olmadığını söyledim. Kendisini istemediğimi, avukatlarım ile savunma yapacağımı söyledim. Bunun üzerine önüme bir kağıt koyarak Şefkat Çetin'e teşekkür ettiğimi yazmamı istedi. Ben de böyle bir şey yapmayacağımı söyledim. Bunun üzerine masanın etrafından kalkan bu şahıs, benim oturduğum koltuğa gelerek birden tekme-tokat beni darp etti. Bağırmam üzerine, odadan çıkmış olan polisler beni kurtardılar" dediği belirtildi.

"ELEŞTİRİ MAHİYETİNDEKİ 3-4 MESAJ BANA AİTTİR"
Adliye önünde kendisine 2 kişinin saldırdığını anlatan Feyzi İşbaşaran'ın, ifadesinde, "Adnan Oktar ve müritlerinin tezgahları nedeniyle, adliyeye getirilirken kolumda polis memuru olduğu halde 2 kişi bana saldırıp darp etti. Üstüm başım kan içerisinde kaldı. Eleştiri mahiyetindeki 3-4 mesaj bana aittir. Bu mesajlarımda da herhangi bir hakaret ve tehdit söz konusu değildir. Bana ait mesajlarda da kastettiğim diktatör, Adnan Oktar'dır. Saray da kendisine ait saraydır. Bu şahıs adeta bir koloni oluşturmuştur"dediği belirtildi.İşbaşaran'ın avukatı Sema Aydın ise adliye çıkışında yaptığı açıklamada,"Hakaret nedeniyle tutuklanan herhalde tek insan Feyzi İşbaran diye düşünüyorum" dedi.

Avukat, tutuklama kararına itiraz edeceklerini de açıkladı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×