Osmanlı Eğitimi Başladı!  “Bu değnek senin nerene değdi”

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası(Eğitim Sen) Bartın Şube Başkanı İsmet İpçi , “Gerici kararların damgasını vurduğu 19. Eğitim Şurasının ardından her yere hakim kılınmaya çalışılan cinsiyetçi, ayrımcı ve gerici ortamın sonuçları ilimizde hemen karşılık buldu.” dedi. 
Eğitim Sen Yürütme Kurulu adına Sendika binasında basın açıklamada bulunan Bartın Eğitim Sen Şube Başkanı İsmet İpçi konuşmasına şöyle devam etti; “ Bartın Kozcağız Çok Programlı Anadolu Lisesinde sendikamızın üyesi kadın öğretmenimize uygulanan mobing, küfür ve tehdit düzeyine ulaştı. Kulüplerle ve düzenlediği Felsefe Haftası organizasyonuyla öğrencilere demokratik, öğrenci merkezli çalışmalar yaptıran ve çalışmalarıyla yerel basın dahil pek çok kesimde etkiler yaratankadın üyemiz, okulunda baskıya maruz kalmaya başlamıştır. Okulda “sopa ile nöbet tutan” bir öğretmene karşı çıktığı için, öğretmen odasında “bu değnek senin nerene değdi” gibi aşağılayıcı ve cinsellik içeren ifadeyle tehdit edilmiştir. Ardından eşyalara ve kapılara vurularak şiddet gösterisine maruz kalmıştır.
VALİLİK MAKAMINA,  MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NE VE SAVCILIĞA, SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUYORUZ
Eğitim-Sen olarak, burada yaptığımız araştırmalar neticesinde öğretmenimize karşı ciddi bir mobing uygulanmaktadır. Üzerinde gerek fiziki, gerekse psikolojik tehditler oluşmuştur. Endişelerimiz, Olaya tanık olan kişilere baskı yapılarak öğretmenimize karşı bu mobingin örtbas edilmeye çalışılması, Olayın siyasi bir kutuplaşmaya çevrilerek öğrencilerin öğretmenimize karşı kışkırtılması, Öğretmenimize karşı okulda veya dışarıda fiziki ya da psikolojik saldırıya uğramasıdır. Bu nedenle Valilik Makamına,  Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, Savcılığa, Emniyet Müdürlüğü’ne ve gibi yetkili kurumlara bu konuda acil çağrı yapıyoruz. Öğretmenimiz mobing altındadır, tehdit ve başına gelebilecekler hakkında ciddi kaygılar duymaktayız, tüm yetkili kurumları göreve çağırıyoruz.
Laik, demokratik ve bilimsel eğitim mücadelesi veren Eğitim Sen olarak olayın idari ve adli olarak soruşturulması ve önlemlerin alınması için gerekli girişimlerde bulunduğumuzu; bu tür olayların daima karşısında olacağımızı ve mücadele edeceğimizi tüm kamuoyuna saygılarımızla ilan ediyoruz. “ şeklinde konuştu.
Kaynak : bartinpostasi.net

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×