Sanatçılardan Kampanya! Ali İsmail için ‘Düşlerinde Özgür Dünya’ t-shirtleri
 Eskişehir’de öldürülen Ali İsmail Korkmaz adına Ali İsmail Korkmaz Vakfı (Alikev) kuruldu. Vakıf yararına genç bir tasarımcının tasarladığı Düşlerinde Özgür Dünya t-shirtlerinin geliri vakfa bağışlanacak.

8 farklı renkte tasarlanan t-shirtlerin tasarlanma öyküsü, Ali İsmail’in farklılıklar üzerindeki birleştiriciliği ve hep bir ağızdan farklı renkler altında haykırılan “Düşlerinde Özgür Dünya” marşına dayanıyor.

Tüm taraftarlar üzerinde Ali İsmail adının ortak nokta oluşundan yola çıkılarak başlatılan projeye birçok sanatçı da destek veriyor.

T-shirtlerin satışı ise www.duslerindeozgurdunya.com sitesinden gerçekleştiriliyor.
aliii
T-SHİRTLERİN HİKAYESİ
Vakıf, t-shirtlerin hikayesini şöyle anlatıyor:

Ali İsmail Korkmaz’ın yaşam şekli ve günlüğünde yazdıklarından yola çıkılarak, Korkmaz ailesi tarafından ALİ İSMAİL KORKMAZ VAKFI kuruldu. Günlüğündeki her bir cümleyi vasiyet kabul ederek, onun gerçekleştiremediği bütün düşleri gerçekleştirmek için büyük bir başlangıç yaptılar.

Ali İsmail Korkmaz ise farklı renkleri bir araya getirerek, tek bir ağızdan aynı cümleyi haykırmalarını sağladı. Fenerbahçelisi, Beşiktaşlısı, Galatasaraylısı, Göztepelisi, Eskişehirsporlusu, takım tutanı, tutmayanı herkes hep bir ağızdan söyledi;

“DAHA 19 YAŞINDA…”
Bir marş olmaktan çıktı, birliğin, dostluğun sesi oldu. Yüzlerce, binlerce insan, farklı renklerin altında, hep aynı cümleyi bağırdı;ali
“DÜŞLERİNDE ÖZGÜR DÜNYA”
Bir çocuk düşünün ki, bu ülkedeki fanatizme dair tüm tabuları yıktı. Bütün bu yaşanan güzelliklerden yola çıkarak düşündük. Ki o bizim düşünmemize bile gerek bırakmadan zaten yarattığı birlik ve beraberlikle, yazdıklarıyla bize ışık tutmuştu. Yıllardan beri süregelen takımlar arası rekabetin getirdiği tabuları yıkan Ali İsmail için bir şeyler yapmaya karar verdik.

Ali’nin göğsümüzde açtığı yarayı, yine göğsümüzde onurla taşımak istedik. Rengi olmayan acıyı, rengarenk umutlarla süsleyerek… İşte “Düşlerinde Özgür Dünya” t-shirtleri ve tasarlanma sebebi bütün bunlar oldu. Ali İsmail’in günlüğündeki notlar ve yaşam şekli bizi körükledi. Sizler ise, bu tshirtlerden alarak Ali İsmail’in hayal ettiği tüm güzelliklerin gerçekleşebilmesi için destek vermiş olacaksınız. Düşlerdeki özgür dünyayı mümkün kılacaksınız.

SANATÇILARDAN DESTEK
Çok sayıda sanatçı, Ali İsmail Korkmaz T-shirtleri giyerek kampanyaya destek veriyor. Sanatçılar arasında Birsen Tezer ve Mehmet Esen, Bedri Baykam, Orhan Aydın, Alican Yücesoy, Timur Acar bulunuyor.

VAKIF NİYE KURULDU

Ali İsmail’in adıyla kurulan bu vakfın çıkış noktası günlüğü, kendi yazdıkları ve başlattığı Toplum İçin Gençlik hareketi. Ailesi vakfı ve Ali İsmail’i şöyle anlatıyor: “Ali İsmail; 2011 yılında, yani henüz 17 yaşındayken, “Toplum İçin Gençlik” isimli bir hareket başlatmış ve arkadaşlarını da örgütleyerek bu kapsamda birçok etkinlik yapmıştı.

Yaptıkları ilk etkinlik okulun bahçesini temizlemek olan bu grup, daha sonra huzurevi ziyareti, engelliler için mavi kapak toplama, ilköğretim öğrencilerine okumayı sevdirme, imkanları kısıtlı olan köy okullarına kitap, kıyafet desteği gönderme gibi birçok etkinlik gerçekleştirdi.

“Düşlerinde Özgür Dünya” olan Ali İsmail, bu düşlerini gerçekleştirmek için birçok faaliyet yapmıştı ve toplum için yenilerini yapmayı planlıyordu. Hatta bu kapsamda yaptığı ve yapmayı planladığı etkinlikleri raporluyor ve günlüğüne yazıyordu.

Günlüğünde Ali İsmail, bu yaptıklarının sebebini şu şekilde ifade etmişti; “Bu yazıları yazma amacım, sadece kendi kafamda toparlayıp, bu ekibi, gerçekten toplum için çalışan gençleri, bir yerlere vardırmak, ekibi resmiyete dökmek ve tanınmak istememdi.”

Yani Ali İsmail şu an yaşıyor olsaydı da muhtemelen toplum yararına çalışmalar yapıyor ve bu çalışmalarına kurumsal bir kimlik kazandırmayı hedefliyordu.

Biz ailesi olarak, Ali İsmail’in bu hayallerini bir vasiyet olarak gördük ve onun yarım kalan düşlerini hayata geçirmek için Ali İsmail KORKMAZ Vakfı’nı kurduk.

Bu vakıf ile amacımız; Ali İsmail’in yarım kalan düşlerini insanlara anlatarak, onun gibi düşünen ve faaliyetler yapan binlerce, hatta milyonlarca Ali İsmail’lere ulaşmak.

Ali İsmail KORKMAZ Vakfı ile öğrenciye de, yaşlılara da, doğaya da, hayvanlara da, sanatçıya da, esnafa da ulaşacak etkinlikler yapmayı planlıyor ve milyonlarca Ali İsmail’i yanımızda görmek istiyoruz.”
Kaynak : ortasayfa.net

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×