Sansürü ve Yayın yasağını reddediyoruz. UYMAYACAĞIZ.

17 Aralık sonrasında ortaya çıkan yolsuzlukların üstünü örtmek isteyen AKP hükümeti, eski Bakanlar Zafer Çağlayan, Muammer Güler, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar hakkında kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu haberlerine yayın yasağı getirdi.

Yolsuzluk skandalına karışan dört eski bakan ifade vermeden bir gün önce getirilen yasakla kamuoyunun bilgilenme hakkını kısıtlayan ve özgür basını susturmaya çalışanlara hatırlatıyoruz;

Bir mahkeme ya da hakim kanunlarda yer almayan bir konu hakkında istediği gibi karar alamaz. Eğer yetkisi olmadığı halde karar alıyorsa da bilmelidir ki bu karar hiç verilmemiş sayılır ve 'YOK' hükmündedir. Bu nedenle söz konusu bakanlarla ilgili komisyonun isteği üzerine alınan sansür kararı da kanunlara aykırı olması nedeniyle yok hükmündedir.

Halkız Biz Gazetesi olarak  kanunlarda yer almayan bu yasağa uymayacağız. 

Özgür basın sansürlenemez, susturulamaz. Kanunlarda olmayan yetkilerle özgür basını sansürleme girişimlerine de boyun eğmeyeceğiz.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Hüseyin Özen. Kanun da olsa bile genel hukuk kurallarına uymayan tüm yasakları reddetmeli ve uymamalıyız. 4 yıl önce

kanunda yer alan yasaklar genel hukuk kurallarına ve insan haklarına uymuyorsa bunları da tümden reddetme hakkımız vardır.