Sen misin Davutoğlu’nu protesto etmek isteyen! Davutoğlu protestosuna Polis Saldırısı
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Nevşehir’deki temaslarının ardından partisinin Adana İl Kongresi’ne katılmak üzere kente geldi. Davutoğlu’nun gelişi Adana polisini alarma geçirdi. Kentte Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Adana’ya gelişini protesto amacıyla basın açıklaması yapmak isteyen Halkevleri üyelerine polis müdahale etti. Çıkan arbede sırasında 2′si kadın 6 kişi gözaltına alındı.

Yaklaşık 50 kişilik grup, ‘Gericiliğin ve savaşın mimarı Davutoğlu kentimizden defol’ yazılı pankart açarak Çakmak Caddesi’nden İnönü Parkı’na yürüyüşe geçti. Basın açıklaması yapmak için İnönü Parkı’na girmek isteyen gruba polis izin vermedi.
Göstericilerin dağılması için uyarı yapan polis ile grup arasında arbede çıktı. Arbede sırasında bir kadın hafif yaralandı. 
Fenalık geçiren Halkevleri yöneticisi Birgül Kuran’a önce arkadaşları daha sonra olay yerine gelen sağlık ekipleri müdahale etti. Kuran, ambulans ile hastaneye götürüldü.


Göstericilerden 2′si kadın 6 kişi gözaltına alındı. Çevik Kuvvet’e ait otobüse bildirilen göstericiler, sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Adli Tıp Birimi’ne götürüldü.
Gömülü resim için kalıcı bağlantı
Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×