Sen Mutluluğun Resmini Yapabilir misin Abidin! ‘Mutluluğun resmi’ Gültepe'de çizildi!
Nazım Hikmet’in Saman Sarısı şiirindeki, ‘Sen mutluluğun resmini yapabilir misin Abidin?’ dizesine atıfta bulunularak, ‘Bana Mutluluğun Resmini Yapabilir misin Gültepe’ adıyla düzenlenen etkinliğe Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, belediye meclis üyeleri ve sanatseverler katıldı.

İstinat duvarına genç ressamlarla birlikte fırça vuran Başkan Pekdaş, usta ressam Dino'nun uzun yıllar memleket hasreti çekmiş, değerli bir sanatçı olduğunu söyledi.
MUTLULUĞUN RESMİ GÜLTEPE'DE ÇİZİLDİ
Abidin Dino’yu Gültepe'nin efsane Belediye Başkanı Aydın Erten’in adının verildiği alanda anmanın önemini dile getiren Başkan Pekdaş, "Abidin Dino Türkiye'nin özgürlük savaşçılarından biriydi. Bu anmayı da doğanın ve özgürlük tutkusunun hakim olduğu Gültepe'de yapmanın bizim için ayrı bir önemi var. Gençlerle birlikte 'Sen mutluluğun resmini yapabilir misin Abidin' sorusuna karşılık, ‘Mutluluğun resmini yapabilir misin Gültepe’ dedik. Bugün burada gençlerimizle özgürlüğü, mutluluğu, çevreyi ve doğayı da katarak Abidin Dino'yu anıyoruz” dedi.


MUTLULUĞUN RESMİ GÜLTEPE'DE ÇİZİLDİ
ÖZGÜR VE AYDINLIK BİR TÜRKİYE
“Kültürümüzün ve sanatımızın önemli isimlerini gelecek nesillere aktarmak bizim görevimiz” diyen Pekdaş, bu görevi gençlerle birlikte yerine getireceklerini söyledi. Gerçek sanatçıların özgür ve tarafsız olduğunu belirten Başkan Pekdaş, “Sürgündeki sanatçılarımızı, yurt özlemiyle ölenleri anmak da bizlerin görevi. Aydınlarımız sürgünlerde ölmesin diye bizim çok çalışmamız lazım. Türkiye’nin özgürlüklerin hakim olduğu, sanatın değer bulduğu, her tarafında mutluluğun resmini yapanların olduğu bir ülke olmasını diliyoruz " diye konuştu.
Gömülü resim için kalıcı bağlantı

MUTLULUĞUN RESMİ GÜLTEPE'DE ÇİZİLDİ
Gömülü resim için kalıcı bağlantı
Gömülü resim için kalıcı bağlantı
Gömülü resim için kalıcı bağlantı
Gömülü resim için kalıcı bağlantı
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×