Tutsaklara yayın yasağı Bakırköy'de protesto edilecek
 Sol, sosyalist, devrimci basın yayın organlarına sansür, cezaevlerindeki tutsaklara ise tecrit anlamına anlamına gelen tutsaklara yayın yasağına karşı eylemler sürüyor.

Geçtiğimiz günlerde, tutsaklara yayın yasağına karşı mücadele kararlılıklarını açıklayan sol-devrimci basın, 28 Kasım günü Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi önünde eylem gerçekleştirecek.

Atılım, Barikat, Demokratik Modernite, Halkın Günlüğü, Kızıl Bayrak, Mücadele Birliği, Özgür Gelecek, Özgür Halk, Siyaset, Türkiye Gerçeği, Yarın gazete ve dergileri tarafından gerçekleştirilecek eylemin çağrısı şöyle:

Basına Sansür, Tutsaklara Tecrit…

TUTSAKLARA YAYIN YASAĞINA SON!

Cezaevlerinde sol, sosyalist, demokrat ve yurtsever tutsaklara saldırılara her gün bir yenisi ekleniyor. Devletin tutsaklara yeni saldırısı, süreli yayınları yani gazete ve dergileri fiili olarak yasaklamak oldu.

Dışarıda da gazete ve dergilerin sansürlenmesi anlamına gelen bu saldırıyı protesto etmek için, 28 Kasım Cuma günü saat 12.00'de Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi önünde bir basın açıklaması düzenliyoruz.

Atılım, Barikat, Demokratik Modernite, Halkın Günlüğü, Kızıl Bayrak, Mücadele Birliği, Özgür Gelecek, Özgür Halk, Siyaset, Türkiye Gerçeği, Yarın olarak basın açıklamamıza tüm basın yayın kuruluşlarını, gençleri, kadınları, işçileri ve ezilen halkları, özgürlüğe, dayanışmaya inanan herkesi, mücadelemize ortak olmaya, bu sansür ve tecridi kırmaya çağırıyoruz.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×