Yeni Türkiye'de Kızlı Erkekli Dans yasak!..
Samsun Anadolu Lisesi’nin kuruluş yıldönümü dolayısıyla hazırlık yapan öğrencilere Samsun İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, dansların kızlı erkekli olduğu gerekçesiyle izin vermedi.
Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Olayın Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın "Kız, erkek okulu açmaya engel yok" açıklamalarının ardından meydana gelmesi ise dikkat çekti.  


Kutlama etkinlik programında yer alan dans gösterisinde kızlı erkekli dans gösterisi olduğu ve kız öğrencilerin ‘kısa etek’ giydikleri gerekçesiyle Samsun İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından olur verilmedi. Müdürlük, kısa etek ve dans gösterisinin kutlama programından çıkarılmasını istedi.

İLÇE MİLLİ EĞİTİM TELEFONLA ARADI

Samsun Anadolu Lisesi öğrencileri 8 Aralık'ta yapılacak okulun kuruluş yıldönümü etkinlikleri için çeşitli gösterilerin yer aldığı program hazırladı. Program için okul idaresi tarafından İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bilgi verildi. İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul idaresinin telefonla aranarak, programda bulunan kızlı- erkekli dans gösterisinin çıkarılmasının istendiği iddiası ortalığı karıştırdı.

POLİS ÖĞRENCİLERE MÜDAHALE ETTİ

Haberi alan öğrenciler okul çıkışında bir araya gelerek eski mezunların da katılımıyla protesto etmek için İl Milli Eğitim Müdürlüğü önüne yürümek istediler.

Okul çevresinde güvenlik önlemi alan polis, öğrencileri toplu halde slogan atarak yürüyüş yapmaması konusunda uyardı.

İL MİLLİ EĞİTİM GERİ ADIM ATTI

Polisle öğrenci ve veliler arasında görüşmeler devam ederken İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden dans gösterisinin iptal edilmediğine dair açıklama geldiği duyuruldu. Haberi alan öğrenciler ve veliler yürüyüşten vazgeçti.
Toplu halde yürüyen öğrencilerin önü polis tarafından kesilerek çevik kuvvet tarafından barikat kuruldu. Polis daha sonra dershaneye gittiklerini söyleyen öğrenci grubunun geçişine izin verdi.

Telefonla bilgi aldığımız İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin ise şehir dışında olduğunu, şehre geldiğinde soruşturma açacaklarını söyledi.
Bülent Karslıoğlu Odatv.com
Video için tıklayınız

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×