10 Ekim iddianamesindeki IŞİD belgesi: “Düğüne intihar saldırısı yapalım mı?”

Antep’in Şahinbey ilçesinde gece saatlerinde bir düğüne yönelik bombalı intihar saldırısı düzenlendi. İlk belirlemelere göre saldırı sonucu ölü ve yaralıların olduğu bildirildi.

Daha önce Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan 10 Ekim Ankara Katliamı iddianamesinde, IŞİD’in Antep hücresinden olan ve “Antep Emiri” olduğu belirtilen Yunus Durmaz’ın örgütün “Sınır Emiri” İlhami Balı’ya, kentteki düğünlere bombalı intihar saldırısı düzenleyebileceklerini söylediği bir yazışma da yer alıyor.

Bu yazışmaların yer aldığı dijital belgeler, 19 Mayıs tarihinde Antep’te polis operasyonu sırasında Yunus Durmaz’ın, üzerindeki bomba düzeneğini patlatarak öldüğü evde bulunmuş ve iddianameye eklenmişti.

Durmaz’a ait belgedeki söz konusu bölüm şöyle:

Allaha hamd,rasulune salat ve selam olsun. Şeyhım aramızda anlayamadığım bir irtibat sorunu var. Bana oyle geliyorki karşılıklı beklentiler içindeyiz. Yani ben sizi bekliyorum sizde beni. Sorduğum ve cevabını beklediğim 6 tane mesele var neden bu kadar ğeç kalıyor sorun nerede acaba.Sizden acil cevabını beklediğim şeyler.1:nato patriotları çekiyor yol güzergâhları biliniyor tamam derseniz geçiş yollarına mayın döşeyerek bekliycez. Bunlara yapabileceğimiz en uygun amel mayın.2:pkkliler dugun yapıyorlar bu düğüne sadece akraba olduğu için gelenlerde var ama geneli pkkli ve düğünlerde pkk bayrağı açılıyor pkk şarkıları söyleniyor böyle bir yere amel yapalımmı diye soruyorum bugünlerde dugun var tamam derseniz amel yapacaz inş.

Sendika.Org

10_ekim_iddianamesi_dugune_saldiri

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×