23 Nisan'da kapanma kararı!

Genelgeye göre, hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın resmi tatil olması nedeniyle bu hafta sonuna özel sokağa çıkma kısıtlaması 22 Nisan Perşembe günü saat 19.00’dan itibaren uygulanacak. Kısıtlama 26 Nisan Pazartesi günü saat 05.00’de sona erecek.

''Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi'' bu hafta sonu da geçerli olacak. Hafta sonu 10.00-17.00 saatleri arasında açık olan bakkal, market, kasap, manav ve kuruyemişçi ile şehirlerarası seyahat kısıtlamasına dair usul ve esaslar 23 Nisan Cuma günü de geçerliliğini sürdürecek.

Türkiye Büyük Millet Meclisi, Anıtkabir ve Birinci Meclis’te gerçekleştirilecek tören ve kutlamalar dışında tüm il ve ilçelerde etkinlikler yeniden belirlendi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın Milli Eğitim Bakanlığıtörenleri fiziki mesafe koşullarına uygun ve asgari katılımla yapılacak. Çelenk sunma törenleri dışında kişilerin bir araya gelmesine neden olabilecek kutlama programları yapılmayacak. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın coşkusunu yansıtabilecek başta kolluk araçlarından oluşmak üzere araç konvoyları, ses, ışık ve havai ışık gösterileri, mobil araçlarla gösteriler ile çevrim içi etkinliklere ağırlık verilecek. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama törenlerinde görevli olan kişiler de tören ve kutlama programları süresi ile sınırlı olmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacak.

Genelgede Umumi Hıfzıssıhha Kanunu uyarınca İl ve İlçe Umumi Hıfzıssıhha kurullarının gerekli kararları alacağı yer aldı.

 

Kaynak: Bornova Gündem 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163