50 kişilik açlık grevi listesi belirlendi
 Kürt siyasetinin bileşenleri, PKK Lideri Abdullah Öcalan ile görüşmenin yapılması talebiyle 5 Eylül'de açlık grevine başlanacağını duyurmuştu. Yarın 50 kişilik grup ile başlanacak grevin nerede yapılacağı ve kimlerin katılacağı başta olmak üzere pek konuda yürütülen tartışmalar sona erdi. Öcalan için başlatılacak grevin hazırlıkları da son aşamaya geldi. 

Açlık grevi DBP il binasında olacak
Yarın aralarında milletvekili, belediye eşbaşkanları ve siyasetçilerin de olduğu 50 kişilik grup, DBP Diyarbakır İl Örgütü binasında grevi başlatacak. Açlık grevine başlamadan önce yine 50 kişilik grup, eş genel başkanları, siyasetçiler, belediye eşbaşkaları ve Diyarbakır halkının katılımıyla DBP il binası önünde saat 11.00'da basın açıklaması düzenleyecek. Yapılacak açıklamada bir kez daha Kürt siyasal hareketinin tek gündeminin Öcalan olacağı deklere edilecek.

50 kişilik liste belirlendi
Dicle Haber Ajansı'nın haberine göre, açlık grevine girecek 50 kişilik grubun yarısına yakınının kadın olacağı belirtilirken, yoğun başvurular sonucu hazırlanan listenin tamamının da belirlendiği aktarıldı. Açlık grevi süresiz dönüşümsüz olunacağı ve sonuç alınıncaya kadar süreceği ifade edilirken, ileriki günlerde bu eylemin farklı yerlere de yayılacağı ve büyütüleceği kaydedildi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×