81 bin kişiyi FETÖ’cü diye açığa al, ama AKP’li vekiline dokunma!
 17-25 Aralık darbe girişimlerinden aldıkları pozisyon, sosyal medya hesaplarındaki paylaşımları, devlet içinde hızla yükselip yükselmediği, FETÖ ile mücadelenin başlamasından sonra hala örgüt bankalarına para yatırıp yatırmadıkları, derneklere bağış yapıp yapmadıkları, FETÖ kapsamındaki gözaltı ve davalar sırasında adliyelerin önündeki eylemlere katılıp katılmadıkları ve işe başlaması ya da yükselmesindeki referanslar gibi yollar izlenerek  açığa alınmalar yapılacağı duyurulmuştu.

Anlaşılan bu herkes için geçerli değil. 
Darbe girişiminde yer aldığı gerekçesiyle asker kardeşi tutuklanan AKP Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli hala makamında oturuyor.

Başbakan Binali Yıldırım, “Bir genel başkan yardımcımızın kardeşi asker de tutuklandı. Şimdi onun hesabını bundan sormamız doğru birşey değil” diyerek Şaban Dişli’ye sahip çıksa da, istifa etmesi gerektiğini düşünen partili sayısı da az değil. Cumhuriyet’in haberine göre, son MKYK toplantısında bazı üyelerin yüzüne karşı “gereğini yap” mesajı verdiği, tartışmaya girmeyen Dişli’nin toplantı salonunu terkettiği öğrenildi.
Bir üyenin “Binlerce kişi gözaltına, açığa alındı. Biz kendi içimizde gözden geçirme yapmadık. Kardeşi darbeci olan kişi halen görevinde. Bununla ilgili gereği neden yapılmıyor, gereğini ne zaman yapacak” diyerek Dişli’nin istifa etmesi gerektiğini söylemesine bazı üyelerin destek verdiği de söyleniyor.
15 Temmuz’dan önce Tayyip Erdoğan’a kardeşi Mehmet Dişli’nin FETÖ’cü olduğuna ilişkin bir istihbarat notunun gittiği, bunun üzerine Erdoğan’ın Dişli’yi yanına çağırdığı ve bu istihbaratın doğru olup olmadığını sorulduğu, Dişli, Erdoğan’a “Böyle bir şey söz konusu olamaz. Olursa intihar ederim” diye cevap verdiğini de buraya not düşelim.

İntihar etmesin tabii ama 81 binden fazla memur FETÖ’cü diye açığa alınmışken, gözaltı ve açığa almalar devam ederken, darbeci asker kardeşi tutuklanan AKP’li bir vekil neden sorgulanmıyor, hesap sorulmuyor, açığa alınmıyor biz de merak ediyoruz.
redaktif.com

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×