Abdullah Öcalan'a bayram izni!
Doğan Haber Ajansı'nın haberine göre, Kurban Bayramı dolayısıyla, İmralı Cezaevi’nde kalan PKK lideri Abdullah Öcalan’ın ailesiyle görüşmesine izin verileceği belirtildi.
İmralı Cezaevi’nde tecrit altında tutulan ve 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana kendisinden haber alınamayan PKK lideri Öcalan’la görüşme sağlanması talebiyle 50 gönüllü, Diyarbakır’da süresiz ve dönüşümsüz açlık grevi başlatmıştı.
İmralı’da müebbet hapis cezasına çarptırılan Öcalan’a da ailesi ile görüşme imkanı tanındı. Bu kapsamda Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan’la İmralı Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nde Kurban Bayramı dolayısıyla açık görüş yapma izni verileceği öğrenildi. Görüşmenin gün ve saati ise gizli tutulurken, Öcalan, son olarak 28-29 Nisan tarihlerinde Avrupa Konseyi İşkence ve Kötü Muameleyi Önleme Komitesi heyeti (CPT) ile görüşmüştü
Öte yandan açlık grevi katılımcılarından HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Nadir Yıldırım konuya ilişkin açıklama yaptı. Dicle Haber Ajansı'na konuşan Yıldırım, bu tür haberlere itibar edilmemesi gerektiğini belirterek, "Önderliğimizden haber almayana kadar 5 Eylül'de dediğimiz gibi direnişimiz sonuna kadar sürecek" dedi.   
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×