Ahmet Davutoğlu'na ölüm tehdidi
 Edinilen bilgiye göre ünlü mimar Turgut Cansever’in eşi Nilüfer Cansever’in cenaze namazına katılmak için saat 13:15’de Fatih Camii’ne gelen Davutoğlu, onu selamlayarak yanına yaklaşan, hatta elini sıkan bir kişi tarafından ölümle tehdit edilditehditdavut8802
Davutoğlu’na yönelik, “Şimdi sen beni öldür yoksa ben seni öldüreceğim” şeklinde sözler sarfeden kişi koruma polislerinin müdahalesiyle etkisiz hale getirildi. Davutoğlu’nun yakın koruma ekibi tarafından yakalayarak emniyet yetkililerine teslim edilen şüpheli polis merkezine götürüldü.

“VATAN SANA CANIM FEDA”
Şüpheli Erhan Yiğit Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’na getirildi. Elleri kelepçeli olan şüpheli Erhan Yiğit adliyeye girişte gazetecinin “Neden tehdit ettiniz?” sorusu üzerine “Vatan sana canım feda” şeklinde cevap verdi. Şüpheli Yiğit sorgulanmak üzere savcılık katına çıkarıldı.
ŞÜPHELİ SERBEST BIRAKILDI
Mahkemeye sevk edilen Erhan Yiğit, her hafta karakola imza vermesi şartı ve yurtdışına çıkış yasağı konularak serbest bırakıldı. Ancak başka bir dosyası nedeniyle akli dengesinin yerinde olup olmadığının tespiti istenen Yiğit’in Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edileceği öğrenildi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×