Ahmet Hakan bu dayak işini çok sevdi!
Berat Albayrak’ın Redhack tarafından patlatılan mail yazışmalarına göre; Mehmet Ali Yalçındağ’ın Doğan Grubu’nu Erdoğan’ın hışmından korumak için Hürriyet’in başına önerdiği isim olan Ahmet Hakan, şiddet eylemlerini savunmaya başladı.

Erdoğan’a “muhalif” göründüğü dönemde kendisi  de saldırıya uğrayıp dayak yiyen Ahmet Hakan için Erdoğan o dönem “yazılarında tahrik etmeseydi” demişti.  
Yediği dayaktan uslandığı ve Erdoğan’ın mantığını kaptığı görülen Ahmet Hakan, aynı cümleleri havalimanında polis gözetiminde ve girilmesi yasak olan apronda linç edilen Barbaros Şansal için kullandı. 


AKP TETİKÇİLERİ İŞ BAŞINDA
Barbaros Şansal, yılbaşı gecesi KKTC’den olaylı bir video mesajı paylaştı sosyal medya hesabından. Türkiye’de gazetecilerin tutuklanmasına, arka arkaya patlayan bombalara, siyasi baskıya argolu ve sert sözlerle isyan etti. AKP medyası ve trolleri Şansal’ı hedef göstermekte ve vatan haini ilan etmekte gecikmedi. Ardından Ankara’nın baskısıyla KKTC, Şansal’ı sınır dışı etme kararı aldı. Zorla uçağa bindirilen Şansal hakkında Türkiye’de de gözaltı kararı çıkarıldı.
GÖZALTINDAN ÖNCE ORGANİZE DAYAK!
Ne var ki Şansal, uçaktan daha inmeden, uçağın merdivenlerindeyken bir grup Vandalın saldırısına uğradı… Tekmeler, yumruklar, küfürler, hakaretler, “Vatan haini” bağırtıları arasında kan revan içinde bırakıldı Barbaros Şansal. Dayak bitince polis geldi, Şansal’a gözaltı uyguladı. 
LİNÇ GİRİŞİMİNE LAUBALİ YORUM
İşte bu sıralarda Ahmet Hakan da CNN’de canlı yayında "Tarafsız Bölge” programını sunuyordu… Telefonuna gelen mesajdan, Barbaros Şansal’ın saldırıya uğradığını öğrendi. İlk yorumu, dehşet vericiydi: “Abuk sabuk tweet mi atmış o? Saçma sapan bir şeyler yazmış bir de video çekmiş falan milletin tepkisini çekecek bir sürü laf etmiş.”
Ahmet Hakan bu reaksiyonla ruhunun derinlerindeki stockcholm sendromunu açıkça ortaya koymuş oldu:
1-Barbaros Şansal’a atfedilen tweet onun adına atılmış fake bir görseldi. Şansal, bu yorumu kendisinin yazmadığını polise izah etti. Hakan yargısız infazda beis görmüyor.
2-Ahmet Hakan’a göre “Saçma sapan laflar eden, milletin tepkisini çeken” biri dayak yemeyi hak ediyor. 
ahmet hakan dayak ile ilgili görsel sonucu
ERDOĞAN DA ONA AYNISINI DEMİŞTİ
Ahmet Hakan, Ekim 2015’te Erdoğan tetikçilerinin yönlendirmesiyle benzer bir dayak yemişti AKP fedailerinden. Evinin önünde 4 kişinin saldırısına uğrayan Hakan’ın kemikleri kırılmış, hastanede tedavi görmek zorunda kalmıştı. Eski kurumu Haber7, “Ahmet Hakan neden dayak yedi?” başlığıyla olayın sebeb-i hikmetini okuruna anlatmaya çalışıyordu. Saldırının ardından “Bildiğimiz yolda yürüyeceğiz” mesajı veren Ahmet Hakan’ın o bildiği yolun ne olduğu sonradan anlaşıldı. Ahmet Hakan Erdoğan ve AKP rejiminin yılmaz bir bekçisi haline geldi ve o günden sonra kulübesinden bir daha hiç dışarı çıkmadı. 
Peki, Barbaros Şansal’a “Saldırı olmuş. Saçma sapan şeyler mi yazmıştı o” diyen Ahmet Hakan’a dayaktan sonra piri, reisi Erdoğan ne demişti? Aynen şu cümleyi sarfetmişti:
“Şiddete her zaman karşıyız ancak köşelerinde, başka köşe yazarlarını lanetleyen yazılardan bu arkadaşlarımızın kaçınması lazım. Yeter ki bütün medya grupları aynı hassasiyeti göstersinler. 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×