Ahmet Şık'ın annesinin su isyanı!
 CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Cumhuriyet Muhabiri Ahmet Şık'a tutuklandığı ilk üç gün su verilmemesi ve avukatlarıyla görüştürülmemesini TBMM'ye taşıdı.

Ahmet Şık'a "tecrit uygulaması" adı altında işkence uygulandığını belirten Yarkadaş, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a seslendi. Yarkadaş, Ahmet Şık'a su vermeyen ve avukatlarla görüşmesini engelleyen yetkililer hakkında soruşturma başlatılmasını istedi.
Ahmet Şık’a cezaevinde işkenceBekir Bozdağ'ın yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesi veren Yarkadaş, "Bir tutuklu ya da hükümlüye su vermemek işkencedir. İşkence yapmak insanlık suçudur; işkence yapmak şerefsizliktir" dedi.

Şık'ın kendi ifadesiyle "hakikat"in peşinde olduğu için cezalandırılmak istendiğini de belirten Yarkadaş, "Ahmet'in suçunu biliyoruz. Ahmet, hem gerçekleri yazdı hem de 15 Temmuz alçak darbe girişimine ilişkin sorular sorduğu için cezalandırılıyor" ifadesini kullandı.
Tecritten çıkartılan Ahmet Şık'tan ilk mesaj : 'Yargılanacaklar'Sabah saatlerinde Ahmet Şık'ın annesi Fatma Şık'ın kendisini arayarak "Benim oğlum Reina katliamını mı yaptı da bizim haberimiz yok? Ona nasıl olur da su vermezler!" diyerek tepki gösterdiğini belirten Yarkadaş, "Bu insanlara bu acıları yaşatmaya hakkınız yok" dedi.

Fatma Şık'ın "Gerçek FETÖ'cüler ortada fink atarken benim oğlumu hiç ilgisinin olmadığı, onların yüzünden eziyet çektiği FETÖ'den tutuklamalarını sindiremiyorum" dediğini aktaran Yarkadaş, "Ahmet'i tutuklayanlar 78 milyon insanın aklıyla dalga geçiyor" ifadesini kullandı.

Fatma Şık'ın "Benim oğlumun tek bir örgütü var; o da Hakikat..." dediğini belirten Yarkadaş, "Gerçek bu denli açık ve çıplak..." dedi.

Şık'a su verilmemesi ve avukatlarıyla görüştürülmemesinin hak ihlali olduğunu vurgulayan Yarkadaş, "Olası bir referandum öncesi, muhaliflere gözdağı veriyorlar" ifadesini kullandı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×