AKP ABD'den asker istedi
30 yıllık Milli Görüş İslamcılığı trajik bir noktaya geldi. Tarihlerindeki tüm söylemlerini ABD'nin Ortadoğu'yu terketmesi üzerine kuran İslamcılar, ABD'den Ortadoğu'ya daha fazla asker göndermesini isteyecek noktaya geldiler. 
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD’den Suriye’ye daha fazla asker göndermesini istediklerini açıkladı.
Mevlüt Çavuşoğlu bu resmi taleplerini Münih Güvenlik Konferansı'nda dile getirdi.  
HALKI IŞİD'I TERCİH ETMEKLE İTHAM ETTİ
Çavuşoğlu'nun konferans sırasındaki skandal bir cümlesi ise Suriye'deki Arapların tercih noktasında kalırlarsa IŞİD'ı tercih edecekleri yönündeydi:
“El Bab’ı geri almak üzereyiz, El Bab’dan sonra Rakka’yı birlikte geri alabiliriz. Türk askerleri, ABD’li müttefiklerimiz, üslerimizi açtığımız koalisyon ortaklarımızla birlikte… Bazı müttefiklerimiz özel kuvvetler gönderebilir, böylelikle yerel halka topraklarını geri kazanmalarına destek oluruz. Rakka’daki Sünni Arap halkını, DAEŞ ile Şia grupları ya da DAEŞ ile YPG arasında tercih yapmaya zorlamamalıyız. Çünkü büyük bir olasılıkla DAEŞ’i tercih edeceklerdir.”
“ABD’nin daha fazla özel kuvvet göndermesi gerektiğini mi söylüyorsunuz?” sorusunu yanıtlayan Çavuşoğlu, ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford’ın geçtiğimiz günlerde Ankara’da temaslarda bulunduğunu hatırlattı ve “Evet, ABD’ye yerel ılımlı güçlere destek olunması amacıyla sahaya özel kuvvetlere bağlı askerler göndermeleri önerisinde bulunduk” açıklamasını yaptı.
TZİPİ LİVNİ İLE SELFİ
AKP'li Bakan Çavuşoğlu'nun konferanstaki dikkat çeken bir başka durumu ise İsrail'lilerle olan samimiyetiydi. Dünyadaki bütün kötülükleri MOSSAD'a bağlayan İslamcıların bir bakanının eski MOSSAD Ajanı Tzipi Livni ile selfie yapması dikkate değerdi. 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×