AKP'de FETÖ'cü yokmuş, CHP FETÖ'ye destek vermiş

Başbakan Binali Yıldırım AKP grup toplantısında konuştu. Başbakan konuşmasında Muharrem ayı ile ilgili konuştuğu sırada tekbir sesleri duyuldu. 

 AKP Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, CHP'nin darbe girişimi soruşturması kapsamında mağduriyetler yaşandığını eleştirilerine "Tuzaklara karşı da dikatli mağdur edebiyatının tehlikeyi gölgelemesine izin vermeyelim. Ülkenin içindeki tehlikeyi es geçiyor. Sabah akşam mağduriyet üzerinden kafa karıştırmaya devam ediyor. Pişkin pişkin mağdur edebiyatı yapacağına Yenikapı ruhuna sahip çık" karşılığını verdi.

Yıldırım'ın konuşmasının satırbaşları şöyle:

Kerbela bizim için acıdır, hüzündür. Kerbela bizim için derstir. Kerbela bizim için ibrettir. Kerbela'nın acısını, hüznünü içinde taşıyamayanlar, Kerbela'dan ders çıkaramayanlar, ibret alamayanlar her gün yeni Kerbelalar üretirler. İslam coğrafyasının her köşesinde yeni Kerbelalara şahit oluyoruz. Bu coğrafyanın içinden çıkan ama bu coğrafya insanını öldüren ahir zaman yezitleri bize her gün Kerbela'yı yaşatıyorlar.Biz gerek ülkemizde gerek coğrafyamızda yezitlerin karşısında hakkı savunmaya devam edeceğiz.

SAFLARIMIZI SIKLAŞTIRALIM
Saflarımızı sıklaştıralım gönülleri birleştirelim. İktidar partisiyiz, sırtımızda ağır bir yük var. Ülkemiz için en iyisini yapmaya çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz. Daima vatandaşımızın hizmetinde olacağız. Projelerimizin biri bitmeden biri başlamalı ki ülkemiz kalkınmaya devam etsin. Millete hizmette kendinize asla sınır koymayın. Biz ne kadar büyük hizmetler yaparsak yapalım bu millet daha fazlasını hak ediyor.

Kişi başına geliri daha da arttıracağız. 81 ilimiz için yatırımları arttırarak sürdüreceğiz. İnsana hizmete var gücümüzle devam edeceğiz.

Avrasya Tüneli'nin ilk geçişini sayın Cumhurbaşkanımızla yaptık. 20 Aralık'ta açılışı inşallah hep birlikte açacağız ve milletimize bir gurur daha yaşatacağız. Şimdi bu proje dünyada deniz altında geçen en derin tünel. İkincisi o da Türkiye'de. 62 metre derinliğinde geçiyor. Üçüncüsü Amerika'da geçiyor 44 metreden geçiyor. Zor projeler Ak Parti iktidarında sıradan hale geldi.

TEHDİTLERİNİZ BİZE SÖKMEZ

Bir yandan terörle mücadele ederken bir yandan da dev projeleri hayata geçiriyoruz.

PKK terör örgütü bugünlerde AK Parti teşkilatlarına yöneldi. Evelsi gün Özalp İlçe Başkanımız, İlçe Başkan Yardımcımız, evinde çocuklarının ve eşinin gözleri önünde hunharca katledildi. Dün gece Dicle İlçe BAşkanımız kendi iş yerinde alçakça şehit edildi. Hainler şunu iyi bilmelidir. AK Parti sizin yaptıklarınıza papuç bırakacak bir parti değildir. Hükümetimiz tüm kararlılığıyla olayların üzerine gitmeye devam ediyoruz.

Sizin tehditleriniz bize sökmez, 1000 yıllık tariğinde esaret görmemiş bu millet size papuç bırakmaz. Bu mücadelede millet bizimle beraber. Millet diyor ki sonuna kadar gidin asla gevşemeyin.

Vatan toprağının hiçbir karşını bu terör örgütüne bırakacak değiliz.

"GÜVENLİK SORUNU YOK"

Bir yandan da hayat devam ediyor. Türkiye'de güvenlik problemi var, terör var diyenlere söylüyorum. Türkiye iki hafta içinde büyük uluslararası organizasyon gerçekleştirdi. Posta Birliği Kongresi yapıldı. 2 bin 500 kişi 10 gün boyunca Türkiye'yi konuştu, 2020 Posta Birliği'nin vizyon belgesini hazırladı, İstanbul stratejisini kabul etti. Arkasından dün Dünya Enerji Kongresi'nin açılışı gerçekleşti. Devlet başkanları Rusya, Azerbaycan, Venezuela, başbakanlar, 250 civarında bakan ve 2 bin 500'ün üzerinde uzman İstanbul'a geldi ve enerji politikalarını, dünyanın enerjiye olan ihtiyacını konuştular.

YANLIŞLAR OLABİLİR

Ağır darbe alan FETÖ ile mücadelemiz bundan böyle devam edecek. Bu kadar büyük bir operasyonda şüphesiz ufak tefek yanlışlar olabilir. Kılı kırk yaracağız, yaşla kurunun yanmasını önleyeceğiz, adaletle muamele edeceğiz, duygusal davranmayacağız. Ama buna rağmen uygulamada hatalar olabilir. Ancak bizim tek bir hataya tek bir yanlışa tahammülümüz olamaz. Bir tek vatandaşımızın bile mağdur edilmesine asla rıza gösteremeyiz. İtirazlar, objektif bir şekilde değerlendirilecek, bakanlıklardaki itiraz komisyonları bunları karara bağlayacak. İtirazlarda heyeti de değiştirdik. Bakan yardımcılarını heyet başkanı yaptık, heyetleri de teşhir ettik. En hızlı şekilde, varsa bu mağduriyetleri gidereceğiz. Ancak tuzaklara karşı da son derece dikkatli olmamız gerekli. Mağdur edebiyatının tehlikeyi gölgelemesine izin vermeyelim. Bu hususta, hepinizin dikkatli olmasını istiyorum.

ASIL MAĞDUR ŞEHİTLERİMİZ VE GAZİLERİMİZDİR

Ana muhalefet partisi özellikle dikkatli olması gerekiyor. Bir süredir, ülkemizin 15 Temmuz'da atlattığı badireyi es geçmeye başladılar. Ülkenin içinde bulunduğu tehlikeyi es geçiyor. Sabah akşam mağduriyet üzerinden kafa karıştırmaya devam ediyorlar. Asıl mağdurlar şehit aileleri, gazilerimiz, asıl mağdur 79 milyon vatan evladıdır. Eğersiz bunları bir kenara bırakıp yüzde 1'i bile bulmayan tasfiye edilenleri dilinize dolarsanız bunun iyi niyetle alakası olmaz. Bu bilerek veya bilmeyerek FETÖ'ye destektir. CHP 17 Aralık 2015'ten sonra FETÖ'ye destek vererek büyük bir yanlış yapmıştır.

"ANAMUHALEFET PARTİSİNİN FATURASI ÇOK ŞİŞKİNDİR"

Ben kampanya yaptım. O bacılar, abiler CHP'lilerle nasıl kampanya yaptılar şahidim. Anamuhalefet partisinin faturası çok şişkindir.  Pişkin pişkin mağdur edebiyatı yapacağına, ülkeyi uçurumdan döndüren Yenikapı Ruhuna sahip çıkılması gerekir. FETÖ'nün sözcülüğünü yapanlar nasıl 15 Temmuz akşamında nasıl mahçup oldularsa bugün de, yarın da mahçup olmaya mecbur olacaklar. Şimdi zaman mağdur edebiyatı yapma zamanı değil, ülkenin geleceğini inşa etme zamanıdır.

AKP'DE HAİN BARINAMAZ

AK Parti içinde hiçbir hain, hiçbir terörist barındırmaz. Diğerleri FETÖ ile, AK Parti mücadele ederken aynı şeyleri söylüyorlardı, onların avukatlığını yapıyorlardı. 15 Temmuz gibi darbe girişiminin bazılarının akıllarını başlarına getirmediğini görüyoruz. Biz Türkiye genelinde olduğu gibi aynı mücadeleyi veriyoruz. Dedikodulara kulak asıp fitneye fırsat vermiyoruz. Hiç kimse FETÖ'nün değirmenine su taşımaya fırsat vermesin.

Önceliğimiz her zaman suçlululardan bu ihanetin hesabını sormaktır. Bu vatanı ihanet şebekelerinden temizlemektir. Devletin kılcal damarlarına kadar sızmış bu ihanet odaklarını söküp atmaktır. Adaletin önüne getirmek, hesabını sormaktır. Bunları öncelik olmaktan çıkarırsak terör örgütüne alan açmış oluruz.

İNLERİNE GİRİLDİ

Aynı şekilde PKK'ya, DEAŞ'e de ağır darbeler indirmeye devam edeceğiz. Sözde kurtarılmış alan dedikleri yeri, güvenlik güçlerimiz yerle bir etti. Bütün inlere girildi, gereken temizlik yapıldı. Önemli sığınaklar imha edildi, büyük miktarda silah uyuşturucu yok edildi. Terör örgütünün kırsal alandaki kabiliyeti büyük oranda sınırlandırıldı. Yapılan operasyonlar, alınan tedbirler sonucu birçok eylem girişimini engelledik. Bugüne kadar canlı bomba eylemi yapmak isteyen 269 eylemciyi etkisiz hale getirdik.

ŞEMDİNLİ'DEKİ HAİN SALDIRI

Pazar günü Şemdinli'de yol kontrolü yapan güvenlik güçlerimize 5 ton patlayıcı ile kendisini patlatan teröristler maalesef askerlerimizin ve sivillerimizin şehit edilmesine neden oldu. Bütün bunlara rağmen milletimizin sağ duyusu bölge insanının geleceğe olan umudu ve devletine güveni günden güne artarak devam ediyor bu da teröristleri çılgına döndürüyor. Can havliyle nasıl saldıracaklarını bilmiyorlar.

BU UĞURDA ÖLMEK ŞEREFLERİN EN BÜYÜĞÜDÜR

Özellikle Ak Parti teşkilatlarına yönelik intihar saldırılarının ve suikastlarının arttırılmasına yönelik örgüt yöneticilerinin talimatları var. Bu talimatlar uygulanmaya çalışılıyor. Gerektiğinde canımızı bu millet için feda etmeye hazırız. Bu uğurda ölmek bizim için şereflerin en büyüğüdür. Terör örgütü ile mücadelede her türlü tedbiri alacağız. Bölgede yaşayan vatandaşlarımızın en büyük mağdur olduklarını biliyoruz. Herkes huzur ve istikrar istiyor. Herkes bölgenin kalkınmasını zenginleşmesini istiyor. Van'da 181 aşiret mensubu bir araya geldi ve devletin yanında olduklarını açıkladılar. Bazı medya organlarında yapılan karamalara rağmen. Bazı aşiretler para almış yeni bir kalkışma için harekete geçecekmiş diye iftiralar yapıldı. En açık cevabı aşiretler verdi. Sizlerin huzuru için güvenliği için her şey yapılıyor, yapılmaya devam edilecek.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×