AKP Kur'an-ı Kerim'i yasakladı!
Seçim öncesinde Kürt oylarını cebe atmak için Kürtçe Kur'an'la mitingde "şov" yapan ve Kur'an-ı Kerim'i elinde sallayan Erdoğan'ın uşakları HDP'li isme Kur'an'ı yasakladı.
HDP Grup Başkanvekili Ahmet Yıldırım, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında cezaevinde bulunan parti sözcüsü Ayhan Bilgen’e eşi Ayşe Bilgen tarafından götürülen Kuran-ı Kerim’in ‘yasak’ denilerek kabul edilmediğini söyledi. Yıldırım, son çıkarılan KHK’larla yaşanan ihraçları da eleştirerek, 21 KHK’dan Meclis onayı alınmayan 18’inin kadük olduğunu söyledi.
OHAL KHK’ları ile yapılan bütün işlemlerin geçersiz olacağını söyleyen Yıldırım, “Murat Sevinç hangi seçime girdi? İbrahim Kaboğlu hangi seçime girdi? Deyim yerindeyse üniversitelerin cenaze namazı bu dedi.
‘KÜTÜPHANEDEN ALABİLİR AMA ORADA DA YOK’
Yıldırım ayrıca Ayhan Bilgen’e Kuran-ı Kerim götüren eşinin, ‘dışarıdan Kuran-ı Kerim almıyoruz’ denilerek geri çevrildiğini söyledi. Ayşe Bilgen’e cezaevinde, “Dışarıdan Kuran-ı Kerim almıyoruz. Kütüphaneden alabilir ama şu an da kütüphanede de yok” denildiği belirtiliyor. (DUVAR)                    
        
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×