AKP'li Başkan'dan terbiyesiz çıkış
Rize'de, 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'nda yenileme projesi kapsamında Atatürk anıtının kaldırılarak valilik önündeki tören alanına taşınması ile ilgili tartışmalar devam ederken Belediye Başkanı Reşat Kasap'tan ilginç bir çıkış geldi.

ATATÜRK HENÜZ SAMSUNA ÇIKMAMIŞTI
Twitter'dan kendisine Atatürk'ün Rize ile ilgili bir sözünü hatırlatan kişiye cevap veren Reşat Kasap, "2 Mart 1918 RİZE'NİN KURTULUŞU. ATATÜRK henüz Samsuna çıkmamıştı. Önce öğrenin" dedi.

Rize Belediye Başkanı farkında olmadan Rus devrimini kutsuyor.  
O mantığa göre Rize'yi kurtaran Lenin. 
O zaman Lenin heykeli dikmeleri lazım. 
Ekim devrimi'nden sonra Bolşevikler'in iktidara geçişi sebebiyle Lenin tüm askerlerini geri çekmiştir.
Meclis Başkanı İsmail Kahraman'da 29 Ağustos günü Rize'nin kurtarılmadığını Lenin'in askerlerinin çektiğini söylemiştir.

Bu durumda Rize Belediye Başkanı Bolşevik ihtilali'ni kutlamalı.
Rize'de Rus işgali 2 mart 1918'de son buldu, doğru ama Sevr hayata geçseydi Doğu Karadeniz, Kuzeydoğu Anadolu bölgesiyle beraber Ermeniler'in Batı Ermenistan dediği Büyük Ermenistan'ın parçası olacaktı.
Ve Ermenistan yine Sovyetler'e bağlı kalacaktı.
Peki Sevr'in yırtılıp atılmasına kim liderlik, öncülük etti?
Nereden bakarsanız bakın acınası bir durum...
Hem Rize'nin, Mustafa Kemal Atatürk'ün milli mücadeleyi başlatmadan önce kurtulması, kendisine Atatürk'ü eleştirme, saygı göstermeme hakkı mı doğuruyor?

NE OLMUŞTU?
Rize Belediyesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'nda yenileme projesi kapsamında yapılacak yenileme gerekçe gösterilerek Atatürk’ün heykeli Rize’deki meydandan sökülerek valilik önündeki tören alanına taşınmıştı. Ardından sosyal medyada bir kişinin, heykelin söküldüğü alanda verdiği zafer pozları ortaya çıkmıştı. Atatürk heykelinin sökülmesi, birçok sivil toplum kuruluşu ve sosyal medya kullanıcısı tarafından tepkiyle karşılanmıştı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×