AKP'li belediye başkanı: 'Türkiye laiktir, laik kalacak demek teröre destek olmaktır'
banner167
AKP'li Serdivan Belediye Başkanı, "Türkiye laiktir laik kalacak" pankartı açan gençleri "terörist" ilan ederek "Türkiye laiktir ve laik kalacak gibi söylemler ancak teröre destek olmaktır" dedi.

Sakarya'nın Serdivan İlçesi'ndeki bir alışveriş merkezinde "Türkiye laiktir, laik kalacak" yazılı pankart açıp slogan atan 3 genç saldırıya uğramıştı. Darp edilen gençler, ardından polis tarafından gözaltına alınmıştı.


Konuyla Twitter hesabından bir açıklamada bulunan AKP'li Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, pankart açan gençleri "terörist" ilan ederek "Türkiye laiktir ve laik kalacak gibi söylemler ancak teröre destek olmaktır. Türkiye'de laiklik gibi bir sorun yoktur. Ancak birileri Türkiye'de iç karışıklık çıkarmak için ellerinden geleni yapmaktadır. Bize düşen Bu oyuna gelmemektir. Aksi durumda teröre tevessül edenleri memnun etmiş oluruz." ifadelerini kullandı.Adı seks skandalına karışan belediye başkanı laikleri terörist ilan etti!Yusuf Alemdar Twitter'dan yaptığı açıklamanın tamamı şöyle:
Değerli hemşerilerim, Serdivan Avm'de gerçekleşen üzücü olayı tek kelimeyle siyasi sorumsuzluk olarak addediyorum. Vatandaşlarımızın huzurunu kimsenin bozmaya hakkı yoktur. Türkiye laiktir ve laik kalacak gibi söylemler ancak teröre destek olmaktır. Türkiye'de laiklik gibi bir sorun yoktur. Ancak birileri Türkiye'de iç karışıklık çıkarmak için ellerinden geleni yapmaktadır. Bize düşen Bu oyuna gelmemektir. Aksi durumda teröre tevessül edenleri memnun etmiş oluruz. Çok dikkatli olmamız gerekiyor. Siyaset ile uğraşanlar bu tarz provakatif eylemlerden uzak durmalıdır. Keza her ne olursa olsun, Avm'ler siyasi propaganda yerleri değildir. Serdivan Avm'de gerçekleşen olayı cehaletle açıklıyorum. Huzur şehrimizde böyle şeylerin tekrar gerçekleşmemesini temenni ediyorum. CHP gençlik kollarındaki arkadaşlar, siyaset yapacaklar tabii, Ancak siyaset zeminini ve söylemleriyle ilgili daha dikkatli olmaları gerekir.”


Odatv.com

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×