AKP'li belediyeden Ata'ya büyük saygısızlık

Son günlerde Atatürk'e hakaretler ve saygısızlıklar artmış durumda. Son örneği ise Ordu'da yaşandı. Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlarına inat halk ise Atasından vazgeçmemeye kararlı...
Eğitim İş eski MYK üyesi Hikmet PALA'nın sosyal medya hesabından duyurduğu rezalet Ordu'nun Perşembe ilçesi Ortatepe okulunda meydana geldi. İlçenin bozuk olan yollarının düzeltilmesi için getirilen mıcır 6-7 yıl önce kapatılan okulun bahçesine döküldü. Döküldü dökülmesine ama işte bu saygısızlıkla insanların tepkisini çekerek.
Olayı duyuran Hikmet Pala'nın iletisi altına yüzlerce yorum yapılarak olay kınanırken Pala'da düşüncelerini şöyle dile getirdi:
Perşembe Belediyesi SAYGISIZLIKLA sunar.
Size yazıklar olsun demeyeceğim. 
Sizler kendinize yakışanı yapıyorsunuz. 
Bize yazıklar olsun.
Ordu'nun çağdaş Atatürkçü insanları olaya tepki gösterirken duygularını şöyle dile getirdiler:
NEYE SAYGINIZ VAR Kİ ? Erol Karaer

Fazla yazı yazmaya gerek yok.

Son zamanlarda moda oldu, bir şekilde Atatürk'e saldırmak.

Burası Perşembe Ortatepe okulunun bahçesi. Okul taşımalı eğitim nedeniyle kapatıldığından bahçesi kum çakıl deposu olarak kullanılıyor.

Kim kullanıyor bilemiyoruz, bir okuyucumuz bu resmi paylaşmış bizle.

Okulun bahçesini kum deposu çakıl deposu yapıyorsunuz, tamam sözümüz yok ama hiç olmazsa Atatürk anıtını oradan söküp bir depoya kaldıramıyor musunuz? 

Veya ihtiyacı olan bir okula da mı gönderemiyorsunuz ? 

Ayıp olmuş, hiç olmazsa Atatürk büstünü malzeme ile hep kapasaydınız da görmeseydik!!! 

Kimden aferin alacaksınız bilemiyoruz?

Ancak bu haberi bize yaptıranlardan utandığımızı kamuoyu önünde belirtiyoruz.
Hüseyin Bozdağ -  Ortatepe Köyü (Büyükşehir olduktan sonra mahalle) muhtarı Avni Öztürk ile telefonda görüştüm. Son yağışlardan sonra bozulan yol onarımı için getirilen hafriyatin Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından kapalı olan aşağı (mahalle) okulu bahçesine Hikmet öğretmenimin paylaştığı fotoğraftaki görüntüyü yaratacak şekilde döküldüğünü, bunun üzerine büstü okulun içine aldığını belirtti. Köyün/mahallenin mülki amiri olarak buna izin vermemesi, hafriyatı başka yere aldırarak büstü yerine koyması gerektiği kendisinden istenildi. Konuyu Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı hemşerimiz Hüseyin Akdeniz'e de ileteceğim.Olayın sorumluları derhal bulunarak gereken işlemler yapılmalıdır!
Yapılan saygısızlığa halk büyük tepki gösterdi. AKP’li belediye kamyon şoförlerinin büstü görmediğini savundu. Tepkiler daha da büyüyünce valilik devreye girdi. Atatürk büstü kaidesinden sökülerek götürüldü.

  1. Atatürk'e her fırsatta saldıran akp zihniyeti! Perşembe Belediyesi tarafından yapılan bu saygısızlığı kınıyoruz

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×