AKP'li kadınlara halk pazarında toplu tepki
  • Türkiye, Başkanlık anayasası olarak adlandırılan anayasa değişiklik teklifinin oylanacağı referanduma doğru giderken, referandum çalışmaları AKP için gittikçe zorlaşıyor.

    İzmir ve civarında evet çalışması yapmak üzere sokağa çıkan AKP’liler her yerde halkın tepkisiyle karşılaşıyor. Son olarak bir otobüs dolusu AKP’li Urla halk pazarına giremeden halk tarafından kovalandı.

    İzmir’in her yerinde benzer manzaralar yaşanıyor. İktidara tepki duyan halk AKP’lileri bulundukları yerden kovuyor. Üstelik bunu satırlarla, sopalarla değil, toplu bir “Yuh!” çekerek yapıyor. 

    Ellerinde broşürlerle 'Evet' çalışması yapan AKP'lilere halk pazarındaki vatandaşlar hep bir ağızdan 'Hayır, Hayır' diye slogan atarak yanıt verdi.
    İşte Urla halk pazarından görüntüler:

AKP İzmir Kadın Kolları, dün Twitter resmi hesabından "Bugün Urla ilçemizdeyiz. İlçe kadın kollmızla birlikte ilçemizin köylerinde sokak taraması ve çat kapı ziyaretler gerçekleştirdik" ifadeleriyle Urla'daki "evet" çalışmasından fotoğraflar paylaşmıştı. 

CHP İzmir Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı'nın Twitter hesabında paylaştığı görüntüler işin iç yüzünü ortaya çıkardı. Urla pazarına getirilen bir otobüs dolusu AKP'li kadın, pazarda "evet" bildirisi dağıtıp propaganda yapmak isterken, hiç beklemedikleri bir tepkiyle karşılaştı.

CHP İzmir Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı, pazarda çekilen o anları, "İzmir'den bir otobüs dolusu AKP'li kadının Urla pazarına gelip referandum çalışması yapması ve Urla halk orkestrasının kısa yanıtı... #Hayır" ifadeleriyle paylaştı.                              
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×