AKP’de kripto Cemaatçi yasağı: “Kimin ne söyleyeceği belli değil”
 Darbe girişiminin ardından iç içe geçirdiği devlet kurumlarını yeniden yapılandırma ve rejimi diktatörlük temelinde dönüştürme hedeflerini OHAL ilanı, KHK’ler ve tasfiye operasyonlarıyla hayata geçirmeye çalışan Saray-AKP iktidarı, yapılandırma ve tasfiyelerin parti içindeki ayağında ise sancılar yaşamaya devam ediyor.

Hareketin ve parti teşkilatlarında kayda değer bir iç operasyonun yapılmaması, kadroların özellikle yandaş medya aracılığıyla birbirlerini hedef göstermesi, tasfiyelerin yaşandığı kurumlarda kripto Cemaatçilerin yer aldığı iddiaları ve Tayyip Erdoğan’ın “At izi it izine karışmış vaziyette. ‘Ben bir şey atayım da nasılsa tutar’ diyenler var. Bazıları böyle yapıyor” uyarısı somutlaşan sancı parti içi yasaklara kadar vardı.

AKP Genel Merkezi, il, ilçe ve belediye teşkilatlarına gönderdiği genelge ile tüm etkinlikleri yasakladı.

“Herkes herkesi suçluyor, kimin ne söyleyeceği belli değil”
AKP Manisa İl Başkanı Zülfikar Gürcan, genelge uyarınca OHAL boyunca milletvekilleri ve il başkanlarının dışında hiçbir etkinlik, seminer ve davetin yapılmayacağını belirtti.

Gürcan, “Konferansa çağırdığımız kişinin ne söyleyeceği, ne söylemeyeceği kontrol edilebilirliği belli değil. Herkesin herkesi suçladığı bir dönemdeyiz. Bu hassas süreci daha rahat ve sakin geçirmemiz adına böyle bir bilgi bize tebliğ edildi” dedi.

“Partiye sızmadığını söylemek saftiriklik olur”
Dün (20 Eylül) de AKP Sakarya Milletvekili Sefer Üstün, Cemaat mensuplarının 40 yıl boyunca bakanlıklara, kurumlara, STK’lara sızdığını söylemiş, “Bu cani örgütün AK Parti’ye sızmadığını söylemek en hafif tabiriyle saftiriklik olur” demişti.

Üstün, ilerleyen günlerde yeni ihbarlar, başvurular gelirse bunların da mutlaka değerlendirileceğini, partinin kendi içinde daha disiplinel bir işlem olarak bunu yapacağını, suç tespit edilmesi durumunda cezanın da devreye gireceğini açıklamıştı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×