AKP’liler Taksim mitingine gelemiyor
 Mitinge resmi davet olmadığı halde “Davet edildik” diyerek takiyye ve manipülasyon girişiminde bulunan AKP üst yönetimi, ‘anons edilme’ ve ‘konuşma yapma’ taleplerine olumlu yanıt verilmediği için mitinge katılmıyor.

CHP kaynaklarından alınan bilgiye göre, günlerdir “AKP de geliyor” diye katılımı düşürülmeye çalışılan mitingde kesinlikle hiçbir AKP’liye söz hakkı verilmeyecek. Sadece CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuşma yapacak. Böylelikle bu tartışma da kapanıyor.

AKP’nin mitinge yönelik manipülasyonları ise, günlerdir devletin her türlü imkanı kullanılarak sokaklara yaptıkları çağrıların sonucunun çok cılız olması…
AKP ve devlet kurumlarının çağrıları sonucu tüm Türkiye’de yaklaşık 300 bin kişinin sokaklara çıktığı tahmin ediliyor; dağıttıkları bedava yiyeceklere, ulaşımın bedava olmasına rağmen Taksim’de ancak birkaç bin kişi toplayabilen AKP’nin Haziran Ayaklanması sırasında Türkiye’de 13 milyon kişinin sokağa çıktığını dikkate aldığı, bu nedenle “Biz de geliyoruz” hamlesini yaptığı ama bu çabanın boşa düşürüldüğü belirtiliyor.

Darbe girişimi sonrası demokrasi demogojisi yapan AKP’nin yasaklayamadığı mitinge sol güçler laiklik, eşitlik ve özgürlük sloganlarıyla damgasını vuracak.
Taksim’i emekçilere yasaklayan AKP’nin bu keyfi yasağı son bulacak, devrimciler Taksim’e girecek.

Günlerdir mitingin AKP’lilerle birlikte yapılacak bir “milli mutabakat mitingi” halini almasına karşı mücadele yürüten Birleşik Haziran Hareketi de tüm güçleriyle Taksim Meydanı’na yürüyecek…

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×